Partnerzy portalu

Kujawsko-Pomorskie: Ponad 5 mln zł rozdzielą lokalne grupy działania

Przeszło 5 mln zł zostanie rozdzielonych w konkursach ogłaszanych przez osiem lokalnych grup działania w województwie kujawsko-pomorskim. Na ten cel trafią pieniądze unijne w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Na wsparcie sektora gospodarki w ramach naszego programu antykryzysowego przeznaczamy blisko pół miliarda złotych. Przedsiębiorstwom oferujmy m.in. pożyczki i granty, które pozwolą im utrzymać działalność i sprostać wyzwaniom, z jakimi przyszło im się mierzyć w czasie epidemii. Środki z PROW, które przekazujemy za pośrednictwem lokalnych grup działania, są uzupełnieniem tej formy pomocy. Dzięki dotacjom dla przedsiębiorców z obszarów wiejskich powstaną nowe miejsca pracy, a istniejące już firmy będą mogły się rozwijać" - podkreślił marszałek województwa Piotr Całbecki.

Z dodatkowych funduszy z PROW na lata 2014-2020, przekazanych przez samorząd województwa lokalnym grupom działania, skorzystają głównie mieszkańcy regionu, chcący założyć własną firmę i przedsiębiorcy poszukujący funduszy na rozwój działalności na terenach wiejskich. Pieniądze trafią na rozwój lokalnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej i kulturalnej oraz promocję miejscowych produktów i usług.

Najwięcej pieniędzy do rozdysponowania otrzymają: LGD Pałuki - Wspólna Sprawa w Żninie - 990 tys. zł, LGD Vistula Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję w Sztynwagu koło Grudziądza - 760 mln zł i Stowarzyszenie Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej w Nakle nad Notecią - 700 tys. zł.

Pozostałe pieniądze rozdzielą: LGD Gmin Dobrzyńskich Region Północ w Rypinie - 600 tys. zł, LGD Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego w Mogilnie - 570 tys. zł, LGD Ziemia Wąbrzeska w Wąbrzeźnie - 550 tys. zł, LGD Dolina Drwęcy w Golubiu-Dobrzyniu - 540 tys. zł i LGD Razem dla Powiatu Radziejowskiego w Radziejowie - 500 tys. zł.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!