Partnerzy portalu

Lubelskie: Bug przekroczył stany ostrzegawcze

Na dwóch wodowskazach w woj. lubelskim na rzece Bug przekroczone zostały stany ostrzegawcze. Przybiera także Wisła, ale poziom wody w tej rzece jest o około dwa metry poniżej stanu ostrzegawczego.

Z informacji dotyczących stanu wód, zamieszczonych na stronie internetowej Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, wynika, że poziom wody w Bugu w ciągu ostatniej doby zwiększył się o kilka centymetrów i w niedzielę rano przekroczył stan ostrzegawczy w Dorohusku o 20 cm, a we Włodawie - o 8 cm. W wyżej położonym Strzyżowie rzeka płynie poniżej stanu ostrzegawczego.

W ciągu ostatniej doby wzrósł poziom Wisły - w Annopolu o 30 cm, w niżej położonych Puławach o 23 cm, a w Dęblinie - o 10 cm. Wisła płynie obecnie w Lubelskiem o około dwa metry poniżej stanów ostrzegawczych.

O 77 cm w ciągu ostatniej doby wzrósł poziom rzeki Wieprz na wodowskazie w Lubartowie; do przekroczenia stanu ostrzegawczego brakuje tu około pół metra.

Także pozostałe rzeki w woj. lubelskim nie przekraczają stanów ostrzegawczych.

Czytaj też: Warszawa: Straż miejska apeluje, aby nie wchodzić na lód

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!