Partnerzy portalu

Małopolskie: Od środy ponownie można będzie zwiedzać Muzeum Auschwitz

  • PAP
  • 30 czerwca 2020 - 10:11
W środę ponownie otwarte zostanie dla zwiedzających Muzeum Auschwitz – powiedział rzecznik placówki Bartosz Bartyzel. Z powodu epidemii Covid-19 Miejsce Pamięci, obejmujące były niemiecki obóz, było niedostępne od 12 marca.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Muzeum podało, że wstęp na teren obu części byłego obozu, zarówno Auschwitz I, jak i Auschwitz II-Birkenau, odbywał się będzie wyłącznie na podstawie kart wstępu. Rezerwacji na zwiedzanie z edukatorem-przewodnikiem, jak i wejście indywidualne, należy dokonywać w serwisie online visit.auschwitz.org.

Bartosz Bartyzel podał, że zwiedzanie z edukatorem w tzw. turach dla odwiedzających indywidualnych, odbywało się będzie w grupach do 15 osób.

Odwiedzający będą musieli zachować bezpieczny dystans interpersonalny - zarówno przed wejściem do Muzeum, jak i podczas zwiedzania. Na terenie obowiązywać będą przepisy dotyczące zasłaniania ust i nosa. W kilku miejscach zostały umieszczone aparaty do bezdotykowej dezynfekcji rąk, a przed wejściem stanęła specjalna bramka dezynfekcyjna.

Muzeum podało, że dla odwiedzających przygotowana została specjalna trasa zwiedzania, która minimalizuje liczbę miejsc, gdzie będą się oni ze sobą stykali.

W kilku miejscach na terenie byłego obozu Auschwitz I stanęły tablice ekspozycji zewnętrznej, dzięki którym poznać można historię oraz zobaczyć wnętrza czasowo wyłączone ze zwiedzania, na przykład podziemia bloku 11.

Zmianie ulegną godziny otwarcia. Miejsce Pamięci zwiedzać będzie można od godziny 9. Od lipca do września do godziny 16 zwiedzanie odbywać się będzie wyłącznie z przewodnikiem.

Niemcy założyli obóz Auschwitz w 1940 r., aby więzić w nim Polaków. Auschwitz II-Birkenau powstał dwa lata później. Stał się miejscem zagłady Żydów. W kompleksie obozowym funkcjonowała także sieć podobozów. W Auschwitz Niemcy zgładzili co najmniej 1,1 mln ludzi, głównie Żydów, a także Polaków, Romów, jeńców sowieckich i osób innej narodowości.

W 1947 r. na terenie byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau powstało muzeum. W ub.r. zwiedziło je ponad 2,32 mln osób. Były obóz w 1979 r. został wpisany, jako jedyny tego typu obiekt, na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!