Partnerzy portalu

Minister: nawet 2 mln uchodźców nie zaburzy bezpieczeństwa żywnościowego

  • PAP/rs
  • 23 marca 2022 - 08:19 | Aktualizacja: 23 marca 2022 - 09:30
Nawet, gdyby przybyło do nas blisko 2 mln uchodźców z Ukrainy, jesteśmy w stanie ich wyżywić - zapewnił w środę wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Zaznaczył, że nie zaburzy to naszego bezpieczeństwa żywnościowego, możemy się czuć bezpieczni, jeśli chodzi o zasoby żywności.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi pytany w środę w Programie I Polskiego Radia, czy nasz kraj jest samowystarczalny żywnościowo zapewnił: "Polska jest samowystarczalna, wręcz jest bardzo znacząca nadwyżka eksportu nad importem żywności, co świadczy o tym, że jesteśmy samowystarczalni".

Kowalczyk przypomniał, że w 2021 r. Polska wyeksportowała produkty żywnościowe warte prawie 40 mld euro. Według niego "margines bezpieczeństwa jest ogromy".

"Nawet, gdy przybyło do nas blisko 2 mln uchodźców z Ukrainy, jesteśmy w stanie ich wyżywić. To nie zaburzy naszego bezpieczeństwa żywnościowego" - zapewnił wicepremier. Podkreślił, że "możemy się czuć absolutnie bezpieczni, jeśli chodzi o zasoby żywności".

Według wtorkowych informacji Straży Granicznej od 24 lutego, czyli początku rosyjskiej inwazji, z Ukrainy do Polski przybyło 2,153 mln osób. Tylko we wtorek granicę przekroczyło 16,6 tys. uchodźców.

Środa jest 27. dniem agresji Rosji na Ukrainę.

KOMENTARZE1

  • Jarosław 2022-03-23 14:40:36
    Krawaciarzom łatwo opowiadać takie głodne kawałki. Ich ręce nie znają uczciwej pracy, nawet na nieprzydatnych respiratorach potrafią zrobić biznes, a ich żłób jest zasilany w pierwszej kolejności, więc głód w te kaprawe oczka nigdy nie zajrzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!