Partnerzy portalu

Na Podkarpaciu więcej patroli na drogach w związku z dłuższym weekendem

W związku z dłuższym weekendem na Podkarpaciu w święto Bożego Ciała służbę pełni więcej patroli policyjnych. Patrole będą zwracać uwagę na łamanie przepisów ruchu drogowego, na trzeźwość, sposób przewożenia pasażerów i stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości.
  • W czasie przedłużonego weekendu podkarpaccy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych drogami naszego regionu.
  • Na pobłażliwość policji nie mogą liczyć kierowcy, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu.
  • Szczególną uwagę funkcjonariusze skierują również na motocyklistów i motorowerzystów.

Na pobłażliwość policji nie mogą liczyć kierowcy, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu

Jak poinformowała kom. Dominika Kopeć z zespołu prasowego podkarpackiej policji, w czasie przedłużonego weekendu podkarpaccy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych drogami naszego regionu. Zwróciła uwagę, że na drogach może zrobić się tłoczno, zwłaszcza na drogach wiodących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości naszego regionu. Wiele osób, korzystając z kilku dni wolnych od pracy, zdecyduje się wyjechać.

"Funkcjonariusze przede wszystkim będą służyć pomocą, zapewniać płynność ruchu na głównych trasach, a tam, gdzie pojawią się utrudnienia bądź zatory, będą ręcznie kierować ruchem" - zapewniła kom. Kopeć.

Policjanci szczególną uwagę będą zwracać na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w samochodach przewożone są dzieci.

"Z reakcją funkcjonariuszy muszą liczyć się ci, którzy nieprawidłowo wyprzedzają inne pojazdy, wyprzedzają bezpośrednio przed i na przejściach dla pieszych, nie ustępują pierwszeństwa przejazdu" - wyliczała policjantka.

Na pobłażliwość policji nie mogą liczyć kierowcy, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

"Można spodziewać się częstszych kontroli trzeźwości. Policjanci będą reagować na przypadki przekraczania prędkości, czy złego stanu technicznego pojazdu" - podkreśliła kom. Kopeć.

Szczególną uwagę funkcjonariusze skierują również na motocyklistów i motorowerzystów.

Jak wskazała funkcjonariuszka, na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli. Do służby skierowani zostaną między innymi policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane, jak i nieoznakowane.

"Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do poleceń kierujących ruchem"

"W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo" - dodała.

Przypomniała jednocześnie, że w związku z uroczystościami Bożego Ciała i organizowanymi procesjami, całkowicie lub częściowo zostaną zamknięte niektóre ulice podkarpackich miejscowości i należy się liczyć z chwilowymi utrudnieniami w ruchu drogowym.

"Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do poleceń kierujących ruchem" - przekazała policjantka.

Przypomniała kilka zasad, które pomogą uniknąć przykrych sytuacji w podróży: przed podróżą sprawdźmy stan samochodu, wsiadając do niego zapnijmy pasy bezpieczeństwa. "I nie ma znaczenia to, czy jedziemy na sąsiednią ulicę, czy w daleką podróż. Ta sama zasada musi dotyczyć dzieci - zawsze umieszczajmy je w foteliku albo specjalnej podstawce" - apeluje policja.

Pozostawiając samochód, pamiętajmy o jego zabezpieczeniu. Parkujmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i najlepiej strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu, a najlepiej zabierzmy je ze sobą.

Decydując się na wyjazd, zadbajmy o odpowiednie zabezpieczenie swojego mieszkania czy domu, upewnijmy się, że drzwi i okna zostawiamy zamknięte.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!