Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

Na Śląsku ponad 10 tys. odbiorców bez prądu

Przerwy w dostawach energii elektrycznej i wzrost poziomu wody w rzekach – to efekty intensywnych opadów śniegu w woj. śląskim. Jak wynika z informacji służb kryzysowych wojewody, w sobotę rano prądu nie miało w regionie ponad 10 tys. odbiorców.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi minionej doby straż pożarna interweniowała blisko 80 razy. Nieco poprawiły się natomiast warunki na drogach - policjanci informują o znacznie mniejszej niż jeszcze w piątek liczbie kolizji.

Jak podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK), rano dostaw energii elektrycznej pozbawionych było ponad 10 tys. odbiorców - najwięcej w Rybniku, Pszczynie, Wiśle, Brennej i Wodzisławiu Śląskim. Według energetyków, większość awarii ma być usunięta jeszcze rano.

 

 

Po intensywnych opadach rośnie poziom wód w rzekach. Stan alarmowy został przekroczony na rzece Brynicy w Brynicy, a ostrzegawcze - na Pszczynce w Mizerowie-Bojkach, Gostyni w Bojszowach i Przemszy na stacji Piwoń.

W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi minionej doby straż pożarna interweniowała blisko 80 razy. Najwięcej wyjazdów było związanych z silnym wiatrem i przyborami wód - wynika z informacji WCZK.

Dyżury Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej w Katowicach powiedział, że w sobotę rano policja nie miała informacji o poważniejszych utrudnieniach na drogach regionu. Od północy do 7.30 mundurowi odnotowali nieco ponad 20 kolizji. Przez cały piątek, gdy w regionie doszło do intensywnych opadów śniegu, w woj. śląskim doszło do siedmiu wypadków i 342 kolizji.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!