Partnerzy portalu

Na Żoliborzu powstanie dom kultury

  • PAP
  • 14 października 2021 - 15:40
W końcu! Żoliborz ma dom kultury. Bardzo mnie cieszy, że radni przyjęli projekt uchwały o jego powołaniu. Działamy, aby jak najszybciej to nowe miejsce kultury na mapie Warszawy wyczekiwane przez mieszkanki i mieszkańców Żoliborza zaczęło swoją działalność - przekazała w czwartek Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta stolicy.

W uzasadnieniu projektu tej uchwały napisano, że "w związku ogromną potrzebą społeczną powołania domu kultury na Żoliborzu, który realizowałby cele kulturalne w dzielnicy oraz w celu zapewnienie podstaw formalnych do prowadzenia działalności kulturalnej, niezbędne jest utworzenie samorządowej instytucji kultury z proponowaną nazwą Żoliborski Dom Kultury w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy oraz nadanie jej Statutu".

Miasto zapewni instytucji kultury środki niezbędne do rozpoczęcia i prowadzenia działalności kulturalnej oraz do utrzymania obiektu, w którym ta działalność będzie prowadzona. Środki w wysokości 191 200 zł zabezpieczono w budżecie Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy na 2021 rok.

Dzielnica Żoliborz, jako jedyna do tej pory nie ma swojego domu kultury.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!