Partnerzy portalu

Nadchodzą przymrozki. IMGW wydała ostrzeżenia

IMGW ostrzega przed przymrozkami w większości województw. W nocy z piątku (2 czerwca) na sobotę (3 czerwca) temperatura przy gruncie może spaść do -3 st. C. Sobota zapowiada się umiarkowanie ciepło. Noc z soboty na niedzielę (4 czerwca) będzie naprawdę zimna.
  • W nocy z piątku na sobotę na przeważającym obszarze kraju spodziewane są przygruntowe przymrozki ze spadkiem temperatury do minus 3 stopni Celsjusza – powiedział synoptyk IMGW Kamil Walczak.
  • Sobota zapowiada się pogodnie, z zachmurzeniem małym i umiarkowanym, bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 do 20 stopni Celsjusza. Tylko nad morzem nieco chłodniej, ok. 14 stopni Celsjusza.
  • Noc z soboty na niedzielę będzie naprawdę zimna. Lokalnie prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 2 st. C, przy gruncie do -3 st.C. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Obowiązuje ono od godz. pierwszej w nocy do szóstej.

Przygruntowe przymrozki ze spadkiem temperatury do minus 3 stopni Celsjusza

W nocy z piątku na sobotę na przeważającym obszarze kraju, zwłaszcza na północy i wschodzie, spodziewane są przygruntowe przymrozki ze spadkiem temperatury do minus 3 stopni Celsjusza – powiedział synoptyk IMGW Kamil Walczak. Sobota zapowiada się umiarkowanie ciepło.

"Temperatura minimalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na północy do ok. 6 stopni na południowym wschodzie kraju. Na przeważającym obszarze kraju, zwłaszcza na północy i wschodzie, spodziewane są przygruntowe przymrozki i przy gruncie temperatura może spaść do minus 3 stopni Celsjusza. W związku z tym wystawione zostały ostrzeżenia meteorologiczne o przymrozkach" - powiedział Kamil Walczak z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wiatr będzie słaby, przeważnie z kierunków północnych.

Sobota zapowiada się pogodnie, z zachmurzeniem małym i umiarkowanym, bez opadów.

"Temperatura maksymalna wyniesie od 15 do 20 stopni Celsjusza. Tylko nad morzem nieco chłodniej, ok. 14 stopni Celsjusza. Z kolei te najwyższe wartości prognozowane są dla zachodniej i południowo-zachodniej części kraju" - przekazał synoptyk IMGW.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy na ogół zmienny, a na pozostałym obszarze - północny i północno-wschodni.

IMGW ostrzega: Przymrozki w większości województw

Noc z soboty na niedzielę będzie naprawdę zimna. Lokalnie prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 2 st. C, przy gruncie do -3 st.C. W związku z tym IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Obowiązuje ono od godz. pierwszej w nocy do szóstej.

Przymrozki spodziewane są w większości województw. Spokojni mogą być jedynie rolnicy z części województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, części śląskiego, prawie całego dolnośląskiego i opolskiego. Tam nie przewiduje się spadku temperatur poniżej zera.

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!