Partnerzy portalu

Nowe radiowozy dla policji na Podkarpaciu. M.in. w Rzeszowie, Mielcu i Stalowej Woli

45 nowych radiowozów trafi do komend i komisariatów na Podkarpaciu. Wartość samochodów to ponad 3,2 mln zł, część środków na ich zakup dały lokalne samorządy. W środę w Rzeszowie uroczyście przekazano kluczyki do pojazdów.

Jak powiedział podczas uroczystości przekazania kluczyków komendant wojewódzki policji w Rzeszowie mł. insp. Henryk Moskwa, policja musi wzmacniać się technicznie, bo dzięki temu funkcjonariusze mogą skutecznie pełnić swoją służbę.

- Na co dzień policjanci na Podkarpaciu podejmują setki interwencji. Często narażają swoje zdrowie, a nawet życie. To oczywiste, że ich powodzenie zależy od tego, jakim sprzętem dysponują. Ważne, aby był niezawodny - dodał.

15 z 45 radiowozów zostało sfinansowanych z budżetu policji, z Programu Modernizacji Służb Mundurowych na lata 2017-2020. Wśród nich są m.in. siedem furgonów Renault Traffic i Volkswagen T6, a także pięć oznakowanych radiowozów Kia Cee'd oraz Mitsubishi Pajero i Citroen C4.

Natomiast zakup pozostałych 30 radiowozów był możliwy dzięki wsparciu jednostek samorządowych województwa podkarpackiego. Samochody trafią do tych komend miejskich i powiatowych, których samorządy zdecydowały się na przekazanie na ten cel 50 proc. wartości pojazdów. To komendy miejskie w Krośnie, Rzeszowie i Tarnobrzegu oraz komendy powiatowe w Jarosławiu, Jaśle, Leżajsku, Lubaczowie, Mielcu, Sanoku, Strzyżowie i Stalowej Woli.

Niemal wszystkie pojazdy to oznakowane radiowozy, przeznaczone dla służby prewencyjnej i ruchu drogowego. W sumie na drogi wyjedzie 25 Opli Astra, trzy Ople Mokka, Suzuki SX4 Cross oraz Kia Cee'd.

Obecny na uroczystości marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl zwrócił uwagę na "dobry montaż finansowy".

- Dzięki współpracy samorządów województwa, powiatowych i gminnych oraz rządu, na podkarpackie drogi wyjadą nowe radiowozy. Skuteczna policja to przede wszystkim dobry sprzęt i dzisiaj to niezbędne wyposażenie oddajemy w ręce podkarpackich funkcjonariuszek i funkcjonariuszy - zaznaczył.

Program Modernizacji Służb Mundurowych na lata 2017-2020 przewiduje, że w ciągu czterech lat blisko 6 mld zł zostanie przeznaczonych na policję. Tylko na Podkarpaciu na budowę nowych komend i komisariatów oraz remonty i termomodernizację policyjnych obiektów wydanych zostanie blisko 74 mln zł. 

KOMENTARZE1

  • Hobol 2017-12-28 12:57:10
    Citroen mówicie...może jednak te "Francuzy" nie są takie złe, skoro im policjanci zaufali. No ale...patrzmy dalej...Suzuki, Opel Mokka...no...no...świetna flota. Auta relatywnie tanie, ale nie najtańsze, może być.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!