Partnerzy portalu

Nowi dyrektorzy instytucji kultury we Wrocławiu

  • PAP/PW
  • 27 marca 2023 - 10:34 | Aktualizacja: 27 marca 2023 - 10:49
Magdalena Klich-Kozłowska decyzją zarządu województwa dolnośląskiego została w poniedziałek powołana na stanowisko dyrektora Dolnośląskiego Centrum Filmowego (DCF) we Wrocławiu, a Igor Wójcik na dyrektora Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS).

Igor Wójcik to dotychczasowy pełniący obowiązki dyrektora OKIS, zaś Magdalena Klich-Kozłowska w funkcji dyrektora DCF zastąpi Jarosław Perdutę, którego kadencja dobiegła końca.

Jak podało w poniedziałek biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Igor Wójcik zadeklarował kontynuację dotychczasowej ścieżki rozwoju OKiS, "przy jednoczesnym wzmocnieniu działań na rzecz integracji i współpracy różnych podmiotów, organizacji pozarządowych i środowisk twórczych na Dolnym Śląsku".

"W proponowanym przez dyrektora programie ważnym celem działalności OKiS-u w najbliższych latach będzie dalsze rozwijanie tożsamości regionalnej oraz rozwój współpracy transgranicznej z Republiką Czeską i Niemcami, a także z regionami partnerskimi i innymi państwami" - poinformowano.

Aktywować sieć kin DCF na terenie województwa dolnośląskiego

Z kolei Magdalena Klich-Kozłowska, od lat związana z dolnośląskim środowiskiem filmowym m.in. jako producentka festiwalu Millennium Docs Against Gravity czy koordynatorka Polish Cinema for Beginners, zamierza rozwijać działalność edukacyjną instytucji oraz zaktywizować sieć kin DCF rozsianych na terenie województwa.

"Wizyta w kinie nie musi ograniczać się tylko do pokazu i lekcji, warsztatów lub oglądania ekranizacji obowiązkowych lektur - od najmłodszych lat powinniśmy uwrażliwiać i uświadamiać dzieci i młodzież, jak ważną rolę pełni kino jako miejsce, ponieważ to oni będą późniejszą grupą docelową decydującą portfelem, czy i na co wybrać się do kina" - podkreśliła Magdalena Klich-Kozłowska.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!