Partnerzy portalu

Odcinkowy pomiar prędkości na S7 już działa. W planach są kolejne lokalizacje

 • TK
 • 29 czerwca 2023 - 10:50
Z początkiem czerwca rozpoczął funkcjonowanie odcinkowy pomiar prędkości na drodze ekspresowej S7. Kontrolą objęty jest odcinek o długości 14 km na wysokości miejscowości Białobrzegi. Jeszcze w 2023 r. planowanych jest uruchomienie niemal 40 odcinkowych pomiarów prędkości.

Urządzenia zamontowane na obwodnicy Białobrzegów są w stanie rejestrować naruszenia na trzech pasach ruchu. Pomiary wykonywane są w trybie ciągłym, rejestrując prędkości w przedziale od 30 km/h do 220 km/h. Urządzenia pozwalają także na identyfikację rodzaju samochodu oraz na wykonywanie zdjęć o wysokiej rozdzielności.

Zainstalowane przez Główną Inspekcję Transportu Drogowego urządzenia, mierzą prędkość na odcinku 14 kilometrów. Kierowcy muszą się teraz pilnować od węzła Białobrzegi Północ do okolic miejscowości Nowy Gózd. Ograniczenie prędkości na tym odcinku wynosi 120 km/h.

Jeszcze w 2023 r. włączonych zostanie prawie 40 odcinkowych pomiarów

Odcinkowy pomiar prędkości na drodze S7 to pierwszy z 39 OPP, które Główna Inspekcja Transportu Drogowego chce uruchomić jeszcze w 2023 r. Najwięcej odcinkowych pomiarów prędkości (opp) - 5 pojawi się na terenie województwa łódzkiego i podkarpackiego, po 4 w województwie lubuskim, mazowieckim i śląskim, 3 w województwach kujawsko-pomorskim i dolnośląskim, po 2 na Lubelszczyźnie, w Wielkopolsce, w województwie zachodniopomorskim oraz pomorskim, 1 opp na terenie województwa opolskiego.

To jednak nie koniec. GITD realizuje program "Zwiększenie skuteczności efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym. Zakłada on zakup i montaż 358 urządzeń rejestrujących, w tym w 100 lokalizacjach, które wcześniej nie znajdowały się w systemie fotoradarowym CANARD. Na ukończeniu są prace nad uruchomieniem opp na Autostradzie A4 w okolicach Kątów Wrocławskich.

KOMENTARZE13

 • Tata 2023-06-19 10:18:47
  Czy od Białobrzegów w kierunku Grójca jest tam też jakiś pomiar? Bo mijając bramkę na wysokości Białobrzegów potem przed Grójcem jest coś podobnego z kamerami więc nie wiem czy to też nie jest pomiar o którym nikt nie mówi?
 • wuwu 2023-06-09 15:35:34
  NAVIEXPERT informował o odcinkowym pomiarze poredkości 4 czerwca
 • Miki 2023-06-08 18:47:48
  Do Tata: Napisane jest że urządzenie może rejestrować wykroczenie do 3 pasów - czytaj ze zrozumieniem.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!