Partnerzy portalu

Nowy spot PiS. "Dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie"

Dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie - zapewniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek odnosząc się do problemu nieprawidłowości dot. reprywatyzacji kamienic w Warszawie. PiS zapowiada, że zlikwiduje te nieprawidłowości. To co działo się w Warszawie w związku z reprywatyzacją to symbol stawki wyborów samorządowych - dodał szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba.

- Nie tak dawno na konwencji PO Grzegorz Schetyna mówił, że trzeba podziękować Hannie Gronkiewicz-Waltz za jej prezydenturę, a dzisiaj Rafał Trzaskowski mówi, że reprywatyzację trzeba rozliczyć i trzeba powołać organ, który tym rozliczeniem się zajmie. Wiec ja pytam, gdzie jest wiarygodność Platformy Obywatelskiej? - mówiła Beata Mazurek na konferencji prasowej PiS poświęconej reprywatyzacji w Warszawie.

Jak oceniła w tych wypowiedziach polityków PO jest "ewidentna sprzeczność, nie do pogodzenia". Według niej politycy PO mówią "różne rzeczy, w zależności od tego, kiedy i komu to mówią".

- To pokazuje po raz kolejny, brak wiarygodności (PO) i to, że 21 października Polacy muszą sobie odpowiedzieć na pytanie, na kogo postawić. Czy na tych, którzy zmieniają zdanie, w zależności od potrzeb, czy na takich, którzy składając obietnice realizują te obietnice. Dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie, a wybór należy do Polaków - oświadczyła Mazurek.

Tomasz Poręba podczas konferencji prasowej zaprezentował nowy spot wyborczy PiS dotyczący reprywatyzacji w Warszawie.

Wskazał też, że to co działo się w Warszawie w związku z reprywatyzacją nieruchomości to symbol stawki nadchodzących wyborów samorządowych. "To co dzieje się i działo w Warszawie, ci ludzie wyrzucani przez mafie reprywatyzacyjne z własnych domów, to symbol stawki wyborów, które przed nami 21 października. Czy to będą wybory, gdzie Polacy dadzą przyzwolenie na tego typu praktyki w różnych miejscach samorządu? Czy jednak postawią na uczciwość, na praworządność, na partię polityczną, która na pierwszym miejscu stawia człowieka, jego bezpieczeństwo, jego życie, jego problemy i służenie drugiemu człowiekowi" - zaznaczył.

Poręba pytając, czy wyborcy "postawią na PO czy na PiS", wskazywał jednocześnie: "Czy wyborcy postawią na ludzi, którzy w sposób brutalny i poniżający traktowali w Warszawie zwykłych ludzi, czy na osoby, które tak jak w naszych szeregach premier Mateusz Morawiecki mają odwagę walczyć z mafiami paliwowymi, VAT-owskimi czy Patryk Jaki walczyć z mafią reprywatyzacyjną".

KOMENTARZE1

  • lukas 2018-10-16 10:59:47
    zniszczenie mafii vatowskich bardzo pomogło, luka już uściśniona, będą z tego jedynie zyski ;)

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!