Partnerzy portalu

Odwołano pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie płockim

  • PAP
  • 1 lipca 2020 - 13:04
Z uwagi na stabilizujący się poziom Wisły odwołano w środę pogotowie przeciwpowodziowe w siedmiu położonych nad tą rzeką gminach powiatu płockiego. W rejonie Wyszogrodu i Kępy Polskiej poziom Wisły utrzymuje się obecnie poniżej stanów ostrzegawczych - podało starostwo w Płocku.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Stabilizuje się poziom wody w Wiśle. W związku z tym starosta płocki Mariusz Bieniek na terenie powiatu płockiego odwołał pogotowie przeciwpowodziowe" - ogłosiło w środę w południe płockie starostwo. Przypomniało, że pogotowiem powodziowym objętych było tam siedem gmin: Wyszogród, Gąbin, Mała Wieś, Słupno, Bodzanów, Nowy Duninów i Słubice.

Według płockiego starostwa, sytuacja na Wiśle, w tym regionie monitorowana jest na bieżąco przez współdziałanie powiatowych służb, inspekcji i straży oraz urzędów gmin z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. "Na szczęście, poziom wody systematycznie opada" - podkreślono w komunikacie. Według niego, w środę w południe poziom Wisły w Wyszogrodzie wynosił już 474 cm, czyli 26 cm poniżej stanu ostrzegawczego, a w Kępie Polskiej 436 cm, czyli 14 cm poniżej stanu ostrzegawczego.

Pogotowie przeciwpowodziowe w siedmiu nadwiślańskich gminach powiatu płockiego ogłoszono w niedzielę w związku z przyborem Wisły spowodowanym spływaniem z górnego odcinka rzeki fali wezbraniowej po gwałtownych opadach deszczu. W tym czasie poziom rzeki w Wyszogrodzie i w Kępie Polskiej przekroczył stany ostrzegawcze.

Z uwagi na dalszy przybór Wisły w powiecie płockim w poniedziałek wprowadzono tam alarm przeciwpowodziowy - został on odwołany we wtorek, gdy poziom rzeki opadł poniżej stanów alarmowych. Utrzymano tam wtedy pogotowie przeciwpowodziowe w związku z falą wezbraniową, która spływała w tym czasie środkowym odcinkiem rzeki, kolejno przez siedem położonych nad nią gmin powiatu płockiego.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!