Partnerzy portalu

Ostrzeżenia hydrologiczne przed wzrostem poziomu wód w rzekach

Ostrzeżenia przed gwałtownymi wzrostami poziomu wód w rzekach na Lubelszczyźnie m.in. na Bugu, Wieprzu, Huczwie wydało w czwartek Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW w Krakowie. Według synoptyków do godz. 22 w południowej części regionu możliwe są również burze z gradem.

"W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody" - poinformował IMGW w komunikatach hydrologicznych.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą rzek w południowej części województwa lubelskiego. Chodzi m.in. o Wieprz, Bug, Huczwę, Tanew. Alerty będą obowiązywać w czwartek od godz. 10 do godz. 22.

Jak podano, ostrzeżenia wydane zostały w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym. Ze względu na intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia - głównie na obszarach miejskich. Hydrolodzy oszacowali wystąpienie zjawiska na ok. 55 proc.

Do godz. 22 na południu Lubelszczyzny obowiązuje ostrzeżenie IMGW przed burzami z gradem. Opady spodziewane są na terenie powiatu: zamojskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, biłgorajskiego, janowskiego.KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!