Partnerzy portalu

PKN Orlen przekazał bony paliwowe strażakom z województwa Kujawsko-Pomorskie:

PKN Orlen przekazał bony paliwowe o łącznej wartości 166,4 tys. zł dla komend Państwowej Straży Pożarnej i jednostek gminnych Ochotniczej Straży Pożarnej z pięciu powiatów województwa kujawsko-pomorskiego, które najbardziej ucierpiały podczas sierpniowych nawałnic.

• Bony trafią do strażaków w Bydgoszczy, Nakle, Żninie, Sępólnie Krajeńskim, Tucholi.

• Kujawsko-pomorscy strażacy, w związku z nawałnicą, która przeszła na regionem w nocy z 11 na 12 sierpnia, interweniowali ponad 8 tys. razy.

• Łącznie, w akcji na terenie regionu, uczestniczyło 27 tys. ratowników PSP i OSP z ośmiu województw.

Bony paliwowe zostały przekazane w czasie spotkania w Szkole Podoficerskiej PSP z udziałem wojewody Mikołaja Bogdanowicza, komendanta wojewódzkiego PSP nabryg. Janusza Halaka, a także obdarowanych jednostek i przedstawicieli samorządów lokalnych. Wręczył je - w imieniu kierownictwa PKN Orlen - członek zarządu Inowrocławskich Kopalni Soli Solino z Grupy PKN Orlen Tomasz Molenda.

Komendy: miejska w Bydgoszczy oraz powiatowe w Nakle n. Notecią i Żninie otrzymały bony o wartości 16 tys. zł, komenda powiatowa w Sępólnie Krajeńskim - 18 tys. zł i komenda powiatowa w Tucholi 16,4 tys. zł. Po jednym bonie - o wartości 2 tys. zł dostały 42 jednostki OSP (po osiem z powiatów bydgoskiego, nakielskiego i żnińskiego oraz po dziewięć z powiatów sępoleńskiego i żnińskiego).

- Jesteśmy przeszło dwa miesiące po straszliwej w skutkach nawałnicy. Ponad 10 tys. uszkodzonych budynków, 5 tys. dotkniętych rodzin. To bardzo trudna akacja ratownicza, która przez pierwsze godziny i doby miała bardzo duże znaczenie. Akcja w województwie kujawsko-pomorskim udała się, dlatego, że mamy wspaniałą PSP i OSP. Chciałbym raz jeszcze bardzo podziękować wszystkim strażakom zawodowym i ochotnikom, którzy z poświęceniem wykonywali obowiązki dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego - powiedział w czasie spotkania wojewoda Bogdanowicz.

Nadbryg. Halak podkreślił, że jest bardzo wdzięczny za przekazanie przez PKN Orlen bonów paliwowych.

- Wsparcia w różnej postaci dostaliśmy wiele, m.in. sprzęt zakupiony ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Polskiego Związku Łowieckiego. Podczas usuwania skutków nawałnic przejechaliśmy tysiące kilometrów, usuwaliśmy konary drzew, zabezpieczaliśmy tysiące dachów budynkach mieszkalnych i gospodarczych. To spowodowało, że zniszczył i uszkodził się sprzęt, zużyliśmy wiele litrów paliwa. Dzięki pomocy możemy chociaż częściowo zrekompensować poniesione straty - podkreślił komendant.

Kujawsko-pomorscy strażacy, w związku z nawałnicą, która przeszła na regionem w nocy z 11 na 12 sierpnia, interweniowali ponad 8 tys. razy, zabezpieczyli 1 tys. zerwanych i 1,5 tys. uszkodzonych dachów, a także usuwali bardzo wiele wiatrołomów. Łącznie, w akcji na terenie regionu, uczestniczyło 27 tys. ratowników PSP i OSP z ośmiu województw. 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!