Partnerzy portalu

Ponad 15 proc. bonów turystycznych w lubuskim jeszcze nie wykorzystanych

Spośród 113 tys. bonów turystycznych przygotowanych dla woj. lubuskiego na aktywację czeka jeszcze ponad 17,5 tys. Do tej pory Lubuszanie wykonali dzięki nim transakcje na przeszło 73,7 mln zł – poinformowała rzeczniczka lubuskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Agata Muchowska.

"Osoby, które jeszcze nie wykorzystały bonu, mogą to zrobić już tylko do końca marca br. Dzięki temu mogą opłacić np. wyjazd, który odbędzie się w późniejszym terminie, np. na majówkę czy wakacje" - powiedziała rzeczniczka.

Z Polskich Bonów Turystycznych, będących wsparciem dla polskich rodzin i krajowej branży turystycznej, można korzystać od połowy sierpnia 2020 r. Przysługują one na dzieci, które mają prawo do świadczenia 500+. Na każde dziecko można otrzymać 500 zł, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego 1 000 zł.

Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski oraz jednodniowe wycieczki wraz z atrakcjami np. przewodnikiem bądź transportem.

Płatności bonem przyjmują podmioty, które zarejestrowały się na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną. Obecnie w całym kraju jest ich ponad 28 tys., a ich listę można sprawdzić na stronach bonturystyczny.gov.pl, pot.gov.pl lub polska.travel.

Lubuscy przedstawiciele branży turystycznej przyjęli do tej pory prawie 31 tys. transakcji bonami, dzięki czemu trafiły do nich niemal 22 mln zł.

Bon jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS). Można go aktywować w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanym wypoczynkiem, po podaniu danych kontaktowych - adresu e-mail i numeru telefonu komórkowego.

Płatności bonem turystycznym są realizowane poprzez sms. Chcąc zapłacić za usługę trzeba pokazać specjalny numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny, który przyjdzie na wskazany numer telefonu.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!