Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

Ponad 330 interwencji straży pożarnej po gwałtownych burzach

  • PAP
  • 7 czerwca 2020 - 19:15
Ponad 120 interwencji związanych z usuwaniem skutków gwałtownych burz, którym towarzyszyły silne opady deszczu, a miejscami nawet gradu, zanotowali strażacy w niedzielę po południu na Podkarpaciu. - W całym kraju w sumie w związku ze zmianami pogodowymi odnotowaliśmy w niedzielę 336 zdarzeń do godz. 18 – poinformowała w niedzielę Państwowa Straż Pożarna. W miejscowości Zarębice jedna osoba została przygnieciona przez zerwany podmuchami wiatru dach.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"W zdecydowanej większości przypadków strażacy wyjeżdżali do usuwania połamanych gałęzi i konarów drzew tarasujących drogi, ulice lub chodników. Pompowali także wodę z zalanych piwnic budynków i udrażniali przepusty drogowe" - powiedział PAP oficer dyżurny podkarpackiej straży pożarnej starszy kapitan Michał Lech.

Dodał, że "strażacy pomagali też przy zabezpieczeniu uszkodzonych konstrukcji dachowych na budynkach mieszkalnych i gospodarczych". Najwięcej interwencji było w powiecie brzozowskim.

W konsekwencji burz na Podkarpaciu uszkodzonych zostało również przeszło 90 stacji średniego napięcia. Blisko cztery tysiące odbiorców pozbawionych jest prądu.

"Wyłączenia energii elektrycznej dotyczą przede wszystkim odbiorców w powiatach: mieleckim, sanockim i krośnieńskim. Trwa usuwanie awarii. Zostaną one usunięte w ciągu najbliższych godzin" - mówił Łukasz Boczar z PGE Dystrybucja w Rzeszowie.

W całym kraju, Jak poinformowała w niedzielę Państwowa Straż Pożarna, tego dnia odnotowano 336 interwencji w związku ze zmianami pogodowymi. Najwięcej - jak wynika z danych PSP - na Podkarpaciu (131 interwencji), Opolszczyźnie (61), Śląsku (30) i w Małopolsce (30).

Zdarzenia dotyczyły m.in. podmuchów silnego wiatru, opadów deszczu i wynikających z tych zmian pogodowych uszkodzeń dachów oraz podtopień w piwnicach.

Jak podało PSP, w miejscowości Kaniów w pow. bielskim (woj. śląskie) przeszła lokalna trąba powietrzna, która uszkodziła 23 budynki - 2 gospodarcze oraz 21 mieszkalnych. Z jednego domu został całkowicie zerwany dach; strażacy zabezpieczają uszkodzone domy - poinformowało PSP.

Silne podmuchy wiatru zerwały dachy z trzech budynków w miejscowości Zarębice (pow. częstochowski, woj. śląskie). Tam, jak wynika z informacji Państwowej Straży Pożarnej, uszkodzony został m.in. budynek ochotniczej straży pożarnej. W Zarębicach zerwany dach przygniótł jedną osobę; zajęło się nią ratownictwo medyczne.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!