Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

Powstała spółka Lotnisko Zielona Góra Babimost

  • JL
  • 31 marca 2010 - 08:59
Nowa firma będzie koordynować stopniowe nabywanie udziałów w niej przez samorząd woj. lubuskiego i przedstawicieli biznesu.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Firmę powołali 30 marca radni woj. lubuskiego, bo kończy się przejmowanie lotniska przez samorząd. Jako jednoosobowa spółka będzie w imieniu województwa nadzorowała zarządzanie lotniskiem dopóki nie wejdą do niej:  PP Porty Lotnicze, Urząd Miasta Zielona Góra, Urząd Miasta i Gminy Babimost oraz inne samorządy lub przedstawiciele biznesu. Przez ten okres sporządzi ona strategię rozwoju lotniska wraz z biznesplanem, który będzie podstawowym dokumentem kierunkowym modernizacji i rozbudowy.

Dotąd zmodernizowano budynek odpraw cargo, kupiono sprzęt handlingowy i zbudowano dla niego garaż, wyremontowano remizę strażacką i drogę startową. Powstaje zbiornik na paliwo lotnicze Jet A1 oraz ogrodzenie terenu.

Stopniowego nabywanie udziałów przez innych partnerów zależy od uzyskania przez PP Porty Lotnicze pozwoleń z Ministerstwa Infrastruktury oraz z Ministerstwa Skarbu Państwa na wejście do spółki. Porty uważają, że dostaną niezbędne dokumenty do końca III kwartału tego roku.

Nowa spółka ma także promować port w kraju i za granicą.

KOMENTARZE1

  • wolny elektron 2010-03-31 22:30:28
    Żeby im tylko nie przyszło do głowy aby to lotnisko nazwać Green Hill Airport

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!