Partnerzy portalu

Pożar odpadów w Pionkach. Burmistrz apeluje o pozostanie w domach

  • PAP/jk
  • 18 stycznia 2020 - 19:11 | Aktualizacja: 19 stycznia 2020 - 17:05
Policja zatrzymała 45-letniego mężczyznę, który może mieć związek z sobotnim pożarem odpadów zgromadzonych na terenie byłego zakładu Pronit w Pionkach (Mazowieckie) – poinformowała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska.

Zatrzymany 45-latek jest mieszkańcem Pionek. "Mężczyzna może mieć związek z pożarem śmieci na terenie byłego zakładu Pronit. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W niedzielę zostanie doprowadzony do prokuratury" - powiedziała Kucharska.

Jak informował dyżurny mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej zgłoszenie o pożarze wpłynęło w nocy z piątku na sobotę po godzinie drugiej w nocy. Pożar objął dwie hałdy śmieci o wymiarach 30 na 50 metrów i 30 na 20 metrów - odpadów z tworzyw sztucznych - na terenie byłego zakładu Pronit. Przy gaszeniu pożaru pracowało 200 strażaków.

Dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu poinformował PAP, że pożar nie rozprzestrzenia się, ale jego dogaszanie może potrwać całą noc.

Jak informuje na Facebooku, Starostwo Powiatowe w Radomiu, specjalistyczna jednostka Państwowej Straży Pożarnej z Warszawy zbadała jakość powietrza w okolicach Pronitu - odnotowano wzrost stężenia pyłów - ale nie ma krytycznego przekroczenia norm. Mimo tego Robert Kowalczyk, burmistrz Pionek apeluje do mieszkańców o pozostanie w domach i nieotwieranie okien.

- Palą się odpady, które firma Bomax pozostawiła po swojej działalności. Sytuacja ta może stanowić zagrożenie nie tylko dla środowiska i przyległych firm, takich jak Mesko, ale również dla zdrowia mieszkańców. Dlatego proszę państwa o pozostanie w domach i nieotwieranie okien – pisał burmistrz Pionek na Facebooku.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!