Partnerzy portalu

Pożar w Korczewie. Płonie zabytkowy pałac

Ponad 100 strażaków walczy z pożarem, który wybuch w środę rano w pałacu w Korczewie (pow. siedlecki). Spłonął już cały dach, teraz ogień opanował 1. piętro. Nie ma osób poszkodowanych.

"Na miejscu jest 36 jednostek Straży Pożarnej i ponad 100 strażaków" - przekazała PAP str. Katarzyna Urbanowska z Komendy Wojewódzkiej Mazowieckiej Straży Pożarnej. Ogień wybuchł w środę rano. "Spłonął cały dach i strop, który zawalił się, a ogień przeniósł się na 1. piętro" - powiedziała Urbanowska, dodając, że sytuacja w tej chwili się stabilizuje.

Płonie budynek główny pałacu, w którym są hotel i restauracja. Zabudowania poboczne nie są na szczęście objęte ogniem.

"Na miejscu jest grupa operacyjna mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP, która najprawdopodobniej będzie budować sztab strategiczny" - zaznaczyła Katarzyna Urbańska.

Pałac w Korczewie powstał na początku XIX wieku, podczas pierwszej wojny światowej uległ zniszczeniu, które później wyremontowano. Po upadku kampanii wrześniowej, w pałacu zorganizowano najpierw jednostkę straży granicznej, a następnie jednostkę, która zarządzała upaństwowionymi dobrami. Budynek pałacu doznał największych szkód w okresie powojennym, po objęciu reformą rolną. W 1989 r. zespół parkowo-pałacowy odkupiły córki właściciela Renata Ostrowska oraz Beata Ostrowska-Harris. Obiekt został wyremontowany i zaadaptowany na potrzeby hotelu i restauracji.

KOMENTARZE1

  • Poka 2021-11-10 15:37:04
    Jsjmx

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!