Partner portalu

Poznań zbroi się przed terrorystami

Władze Poznania chcą chronić mieszkańców przed potencjalnym atakiem terrorystycznym; zmodernizowany ma być m.in. główny miejski deptak tak, by uniemożliwić w tym miejscu atak z udziałem np. ciężarówki. Miasto współpracuje w tej sprawie z policją.

Zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski powiedział PAP, że rozmowy z policją, na temat zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców, trwały już od dłuższego czasu, ale - jak wskazał - "tego typu sprawy wymagają spokoju i ciszy, a nie publicznego debatowania".

Prezydent potwierdził jednak, że główny poznański deptak na ul. Półwiejskiej będzie zmodernizowany, aby zminimalizować potencjalne zagrożenie atakiem terrorystycznym z udziałem np. ciężarówki.

Według lokalnej rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu, która poinformowała w piątek o planowanych zmianach na ul. Półwiejskiej, na deptaku mają zostać ustawione m.in. specjalne donice, które uniemożliwiałyby wjazd rozpędzonym samochodem.

- Ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców trudno żebyśmy wskazywali miejsca wymagające takich działań - podkreślił Wiśniewski dodając, że takie informacje mogłyby "ułatwić" działania potencjalnych sprawców.

- Wspólnie z policją omawiamy jeszcze różne inne miejsca. Przede wszystkim policja jest tu takim organem, który wskazuje tego typu przestrzenie. Obserwujemy to, co się dzieje w różnych zakątkach świata. Dla mieszkańców najważniejsze jest, aby mieli poczucie, że właściwe organy, odpowiedzialne za bezpieczeństwo, czyli policja, inne służby państwowe, ale i miasto, czy samorząd o tym myślą, działają i przeciwdziałają takim sytuacjom - zaznaczył Wiśniewski.

Z interpelacją na temat bezpieczeństwa na poznańskim deptaku wystąpił wcześniej do władz miasta radny PiS Jan Sulanowski.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!