Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

Premier do strażaków: waszym profesjonalizmem i odwagą dajecie przykład

Poprzez wasz profesjonalizm, poprzez waszą odwagę dajecie przykład całemu narodowi - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas centralnych obchodów Dnia Strażaka, zorganizowanych na placu Piłsudskiego w Warszawie.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Morawiecki zaznaczył, że służba strażaków uczy, że państwo musi być dobrze zorganizowane, spójne, a ludzie muszą sobie wzajemnie pomagać i uczyć się wzajemnie tego, jak zapobiegać klęskom i ratować w przypadku, gdy one wystąpią.

Premier podkreślił, że odwaga i profesjonalizm polskich strażaków "stały się słynne w Europie" po ubiegłorocznych pożarach w Szwecji, które pomagali gasić.

"Polska jest z was dumna, byliście wspaniałą drużyną, która promowała Polskę za granicą, bardzo za to wszystkim strażakom, którzy brali udział w tej akcji i pomagali, i wszystkim, którzy byli z wami, także sercem, dziękujemy" - mówił szef rządu.

Chwalił też "wspaniałe tradycje straży pożarnej" i strażackiego ducha. Jak przypominał, tego ducha nie zabrakło w trudnych czasach II wojny światowej, gdy komendant Warszawskiej Straży Ogniowej Stanisław Gieysztor organizował strażacki ruch oporu "Skała".

"Ta nazwa "Skała" mówi też o waszych charakterach, o waszych obowiązkach (...) Dziś poprzez wasz profesjonalizm, poprzez waszą odwagę dajecie przykład całemu narodowi, wielu z was przechodzi swoistą osobistą +próbę ognia+. Życzę wam tej wielkiej wytrwałości i siły ducha" - mówił premier, zwracając się do strażaków. 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!