Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

Premier w Rypinie podziękował strażakom

Dziękuję strażakom w imieniu wszystkich naszych rodaków za gotowość, czujność, odwagę, a nierzadko za bohaterstwo; każdy z nas powinien ich podziwiać - mówił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki w Rypinie (Kujawsko-Pomorskie). Towarzyszył mu szef MSWiA Joachim Brudziński, który podkreślał, że najwyższe zaufanie, jakim dzisiaj w Polsce cieszą się strażacy, to najlepszy dowód, jak perfekcyjnie i profesjonalnie na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Jesteście wspaniałymi bohaterami naszej codzienności; jesteście pomocnikami Pana Boga w tych wielkich bohaterskich akcjach, gdzie pomagacie bliźnim, za to cała Polska wam dziękuje - mówił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów Dnia Strażaka w Rypinie (kujawsko-pomorskie).
  • Podczas wystąpienia szef rządu wymieniał kilka przykładów akcji okolicznych strażaków wskazując, że były to "bohaterskie działania".
  • Joachim Brudziński podkreślał, że bezpieczeństwo Polaków zapewniają coraz lepiej wyposażeni zarówno funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, jak i druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych.

"W to wasze święto chciałbym przede wszystkim wam - w imieniu wszystkich naszych rodaków - najserdeczniej podziękować za waszą gotowość, czujność, odwagę, a nierzadko za wasze bohaterstwo" - zwrócił się premier do strażaków podczas pikniku rodzinnego z okazji obchodów Dnia Strażaka.

Jak dodał, strażacy niejednokrotnie wykazują się aktami bohaterstwa, które każdy z nas powinien podziwiać. "Chcemy wam za to, za tę służbę, za tę gotowość bardzo serdecznie podziękować" - oświadczył Morawiecki. 

Podczas wystąpienia szef rządu wymieniał kilka przykładów akcji okolicznych strażaków wskazując, że były to "bohaterskie działania".

"Takich działań w całej Polsce było w zeszłym roku ponad pół miliona. A ile jest minut w roku? Też ponad pół miliona, a więc można powiedzieć, że co minutę gdzieś w całym kraju, w całej Polsce, wyrusza Państwowa Straż Pożarna, strażacy, wyrusza Ochotnicza Straż Pożarna" - mówił Morawiecki.

"Co byśmy bez was zrobili, ile tragedii ludzkich byłoby rozsianych po całej Polsce?" - zastanawiał się szef rządu.

"Za to, że im zapobiegacie, że jesteście, jak w tym zawołaniu dekalogu strażackiego sprzed ponad 100 lat: czujni jak zając, odważni jak lwy. Za to cała Polska wam dziękuje" - dodał premier, zwracając się do strażaków.

Podkreślał jednocześnie, że strażacy są wspaniałymi bohaterami naszej codzienności. "Wytrzymujecie próbę ognia w tych wielkich żywiołach (...), jesteście pomocnikami Pana Boga w tych wielkich bohaterskich akcjach, gdzie pomagacie ludziom, pomagacie bliźnim. Bardzo wam za to dziękujemy" - powiedział Morawiecki.

Szef rządu dziękował też rodzinom strażaków za to, że "wspieracie ich swoją obecnością, swoim duchem, bo im ta pomoc jest bardzo potrzebna".

"Życzę wszystkim, żeby tak, jak w roku 2018, który dla interweniujących strażaków zakończył się dobrze, nie było śmiertelnych wypadków. Żeby w tym roku i w kolejnym wasze wyjazdy w teren, na ratunek zawsze kończyły się szczęśliwym powrotem" - zaznaczył Morawiecki. 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!