Partnerzy portalu

Prezydent Gorzowa podjął decyzję o wstrzymaniu imprez miejskich

  • pap/aw
  • 5 marca 2020 - 12:54 | Aktualizacja: 5 marca 2020 - 13:24
Prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki z województwa lubuskiego podjął w czwartek (5 marca) decyzję o wstrzymaniu organizacji imprez miejskich na okres dwóch tygodni. Decyzję podjął w związku z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa w sąsiadującej z miastem Zielonej Górze.

Decyzja prezydenta Gorzowa Wlkp. - jak poinformował rzecznik prasowy Wiesław Ciepiela - ma charakter profilaktyczny. Zdecydowano, że od 5 marca przez okres dwóch tygodni nie będą odbywały się imprezy miejskie.

"Służby miejskie będą obserwować sytuację i oceniać, czy podjęta decyzja ma wpływ na bezpieczeństwo" - przekazał rzecznik prezydenta.

Dodał, że powołany w Gorzowie Wlkp. przez prezydenta miejski sztab zarządzania kryzysowego ściśle współpracuje ze służbami Wojewody Lubuskiego.

Rzecznik Prasowy Wojewody Lubuskiego Aleksandra Chmielińska-Ciepły powiedziała, że wojewoda decyzję o odwołaniu zdarzenia podejmuje w przypadku imprez powyżej tysiąca osób.

Przypomnijmy, dzień wcześniej prezydent Zielonej Góry na konferencji prasowej ogłosił, że po konsultacji z wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem miasto podjęło decyzję, że wszystkie imprezy masowe, które są zaplanowane w najbliższych dwóch tygodniach, zostaną odwołane.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!