Partnerzy portalu

Prezydent: Strażacy ochotnicy są sercem polskiej straży

  • PAP/AT
  • Opublikowano: 7 maja 2021 - 17:46
Strażacy ochotnicy są sercem polskiej straży pożarnej w szerokim tego słowa znaczeniu - powiedział podczas kolejnej uroczystości z okazji Dnia Strażaka prezydent RP Andrzej Duda. Przekazał też strażakom życzenia z okazji ich święta.

W piątek po południu w ramach obchodów Dania Strażaka prezydent Andrzej Duda złożył wizytę w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Podhalańskim Dolnym. Na początku wystąpienia przekazał życzenia i pozdrowienia od Pierwszej Damy, która ze względu na kontuzję nie mogła uczestniczyć w uroczystości.

"Jestem tu dziś przede wszystkim po to, aby złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia z okazji tego święta, które miało miejsce 4 maja. Dziś przed południem rozpoczęliśmy uroczystości w Pałacu Prezydenckim, spotykając się z przedstawicielami PSP, OSP, ale przede wszystkim wręczając nominacje generalskie i odznaczenia państwowe strażakom, którzy odznaczyli się w służbie w ostatnim czasie - szczególnie poza granicami naszego kraju, gdzie w Libanie (w Bejrucie) prowadzili akcję ratunkową po tragicznym wydarzeniu, które dotknęło to miasto" - mówił prezydent, podkreślając, że to pokazało jak dobrze przygotowani są do służby polscy strażacy.

Duda mówił też o tym, że straż pożarna w Polsce to nie tylko Państwowa Straż Pożarna, ale też strażacy ochotnicy. "Oni są sercem polskiej straży pożarnej w szerokim tego słowa znaczeniu" - podkreślił. Jak zauważył, taką jednostką zaangażowaną sercem jest też jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Podhalańskim Dolnym. "Od samego początku, kiedy pełnię urząd prezydenta RP staram się bardzo mocno doceniać (pracę strażaków)" - stwierdził Duda.

"Chcę z całego serca podziękować za tę codzienną działalność" - mówił w podsumowaniu. Zwrócił też uwagę, że w pracę jednostki zaangażowanych jest bardzo wiele pań, jest też strażackie koło gospodyń wiejskich i młodzieżowa drużyna pożarnicza. "Bardzo za to dziękuję i bardzo się z tego cieszę" - mówił. Przekazał też podziękowania dla strażaków za pomoc w walce z pandemią koronawirusa.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!