Partnerzy portalu

Przyznano nagrody 47. Opolskich Konfrontacji Teatralnych

W sobotę (3 czerwca) jury przyznało nagrody za najlepsze inscenizacje w ramach 47. Opolskich Konfrontacji Teatralnych. W specjalny sposób wyróżniono dwa spektakle: "Sen srebrny Salomei" oraz "Znachora".

Jak poinformowali organizatorzy 47. Opolskich Konfrontacji Teatralnych, w tym roku jury nie przyznało nagrody głównej im. Wojciecha Bogusławskiego.

Po obejrzeniu pięciu przedstawień konkursowych przyznano dwie równorzędne nagrody w wysokości 40 tys. zł. Przedstawienie "Sen srebrny Salomei" w reżyserii Piotra Cieplaka z Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy nagrodzono - jak podano - za szlachetny minimalizm, który umożliwił stworzenie przestrzeni dla słowa i ukazał powiązania między dramatem Juliusza Słowackiego i współczesnością. Nagrodzono również spektakl "Znachor" w reżyserii Jakuba Roszkowskiego z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, m.in. za "brawurową" inscenizację powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, zagraną - jak wskazano - przez zespół ze znakomitym wyczuciem konwencji.

Nagrodę w wysokości 9 tys. zł (do równego podziału) za muzykę i jej performatywne wykonanie w spektaklu "Ballady i romanse" w reżyserii Piotra Soroki, Zdenki Pszczołowskiej, Błażeja Peszka z Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego otrzymała Magda Pasierska i Szymon Tomczyk.

Również 9 tys. zł za scenografię i kostiumy w spektaklu "Znachor" w reżyserii Jakuba Roszkowskiego z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie otrzyma Mirosław Kaczmarek. Nagrodę za reżyserię "Znachora" w wysokości 10 tys. zł przyznano Jakubowi Roszkowskiemu.KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!