Partnerzy portalu

Rozpoczyna się 14. literacki festiwal "Zebrane" w Białymstoku

Spotkania z pisarzami, m.in z Joanną Kuciel-Frydryszak, Konstantym Gebertem czy Katarzyną Barlińską, złożą się na rozpoczynający się w poniedziałek wieczorem 14. Festiwal Literacki "Zebrane" w Białymstoku. Zaplanowano też dyskusje i koncerty.

Imprezę w klubie Zmiana Klimatu, mającą promować czytelnictwo i edukację czytelniczą, organizuje stowarzyszenie Fabryka Bestsellerów. Potrwa ona tydzień. Zaplanowano przede wszystkim spotkania z pisarzami różnych gatunków.

Festiwal rozpocznie w poniedziałek wieczorem spotkanie z psychologiem, tłumaczem i dziennikarzem, korespondentem wojennym Konstantym Gebertem, autorem takich książek, jak "Wojna czterdziestoletnia", "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło" czy ostatnia - "Pokój z widokiem na wojnę. Historia Izraela". Jak piszą organizatorzy, książki Geberta "dotyczą trudnych tematów i właśnie dlatego trzeba je znać".

Na wtorek zaplanowano dyskusję wokół tematu "Człowiek kontra przyroda". Dyskutować będzie dwóch autorów: Michał Książek, który - jak piszą organizatorzy - "afirmuje bogactwo przyrody w centrum miast i pokazuje skutki betonozy" i Bartłomiej Sabela, autor "Wędrówki tusz" o przemysłowej hodowli zwierząt.

W kolejne dni będzie można spotkać się m.in. z Katarzyną Barlińską, vel. P.S. Herytiera. "Największa polska gwiazda Young Adult jest fenomenem literackim i osobowością, która w niekonwencjonalny sposób potrafi uwieść młode pokolenie opowiadanymi przez siebie historiami" - zachęcają organizatorzy. Dodają, że jej książki "sprzedają się w tysięcznych nakładach, a kolejki po spotkaniach autorskich można liczyć w kilometrach".

Zaplanowano też spotkanie z Jarosławem Szubrychtem, autorem książek o tematyce muzycznej, a także z krytykiem filmowym Tomaszem Raczkiem. Spotkanie zakończy w niedzielę wieczorem spotkanie z Joanną Kuciel-Frydryszak, autorką książek m.in. "Chłopki. Opowieść o naszych babkach" czy "Służące do wszystkiego".

W ramach festiwalu odbędzie się także koncert z - jak zapowiadają organizatorzy - "jedną z najciekawszych postaci na polskiej scenie muzycznej" - Limboski.

Festiwal "Zebrane" dofinansowano z budżetu Białegostoku.

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!