Partnerzy portalu

Śnieg, mróz i silny wiatr w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Przymrozki w całym kraju, a w górach silny mróz - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed zimową aurą. Spodziewane są także opady śniegu, oblodzenie i silny wiatr. Ostrzeżenia obowiązują do środy (29 marca).

Ostrzeżenia przed przymrozkami już obowiązują w całej Polsce, a dla wschodnich regionów kraju ich ważność przedłużono do czwartku.

"Prognozowany jest spadek temperatury powietrza poniżej zera. Temperatura minimalna w nocy z wtorku na środę około -5, przy gruncie około -8, w nocy ze środy na czwartek około -1, przy gruncie około -4" - napisał w treści jednego z ostrzeżeń IMGW.

Dodatkowo wydano ostrzeżenia przed silnym mrozem dla powiatów tatrzańskich. W nocy z wtorku na środę spodziewane jest około -12 stopni, przy gruncie nawet -14 stopni.

W południowych powiatach śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego do środy wieczorem będą obowiązywać ostrzeżenia przed opadami śniegu. Prognozowane są opady, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 do 15 cm.

W tym samym czasie prognozowany jest silny wiatr. Ostrzeżenia przed podmuchami osiągającymi prędkość nawet 75 km/h wydano dla województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, części mazowieckiego, lubelskiego i łódzkiego.

Dodatkowo dla południowo-wschodniej Polski wydano obowiązujące aż do czwartkowego poranka ostrzeżenia przed oblodzeniami. W górach - w Tatrach i Bieszczadach - nie są one jednak spodziewane.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia są wydawane, gdy przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!