Partnerzy portalu

Stacja Pogodne Suwałki na polskim biegunie zimna

Bieg karnawałowy, "morsowanie" oraz wioska Eskimosów to niektóre atrakcje, jakie można było zobaczyć 3 lutego nad Zalewem Arkadia w Suwałkach, zwanych polskim biegunem zimna.

"Pogodne Suwałki", to hasło przewodnie Suwałk, a "Stacja Pogodne Suwałki", to z kolei zimowa impreza przygotowana dla mieszkańców miasta, która ma oddawać charakter klimatu w jakim żyją suwalczanie. W związku z tym, że to jedno z najzimniejszych miast w Polsce nazywane jest od lat polskim biegunem zimna.

Tej zimy w centrum Suwałk w Parku Konstytucji 3 Maja stanęły dwa białe święcące niedźwiedzie zakupione przez samorząd. Niedźwiedzie mają przypominać, że Suwałki to szczególnie zimne miejsce.

- Latem u nas dużo się dzieje, ale zimą mniej. Chcemy, żeby Suwałki żyły również zimą. Dlatego organizujemy imprezę, która kojarzy się z chłodem i piękną zimą - powiedział prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Nad Zalewem Arkadia, położonym niemal w centrum miasta ratownicy WOPR zaprezentowali pokaz ratownictwa lodowego. Potem do akwenu weszło około 50 "morsów". W niedzielę temperatura w Suwałkach wynosiła 2 st. Celsjusza. Nad zalewem można było obejrzeć wioskę Eskimosów i przejechać się psimi zaprzęgami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach zorganizował także Bieg Karnawałowy, w którym wzięło udział ok. 200 osób. Zawodnicy pobiegli na trasie 2,5 km wokół Zalewu Arkadia. Zorganizowano także marsz Nordic Walking, w którym uczestniczyli głównie seniorzy. 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!