Partnerzy portalu

Świąteczny weekend bezpieczniejszy niż w poprzednich latach

Tegoroczny weekend towarzyszący odwiedzinom na grobach bliskich był bezpieczniejszy, aniżeli w latach poprzednich. Pierwszego listopada, mimo wzmożonego ruchu nie odnotowaliśmy ani jednego wypadku śmiertelnego - powiedział rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka.

Rzecznik KGP podkreślił, że weekend towarzyszący odwiedzinom na grobach bliskich był bezpieczniejszy, aniżeli w latach poprzednich. "Choć osób odwiedzających groby i poruszających się na drogach było więcej, z uwagi na zamknięcie cmentarzy rok temu w związku z ówcześnie panującą sytuacją sanitarną" - poinformował.

"Niech wyznacznikiem poprawiającego się bezpieczeństwa na drogach będzie dzień 1 listopada, kiedy mimo wzmożonego ruchu nie odnotowaliśmy ani jednego wypadku śmiertelnego" - przekazał.

"Róbmy wszystko, aby takich dni, bez ofiar śmiertelnych na naszych drogach było jak najwięcej" - dodał rzecznik KGP.

Z danych przekazanych przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wynika, że od piątku do poniedziałku włącznie doszło do 288 wypadków drogowych, w których zginęło 18 osób, a 345 odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali 1360 osób za jazdę po alkoholu; 502 osobom zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h.

Wtorek to piąty dzień tegorocznej akcji "Znicz", której celem jest zapewnienie przez policjantów bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie Wszystkich Świętych. Do wtorku włącznie na drogach będzie więcej patroli. Mundurowi w czasie akcji, poza reagowaniem na wykroczenia, pilnują też porządku i płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i w okolicach cmentarzy.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!