Partnerzy portalu

Teatr z Płocka wystawi w 13 miejscowościach spektakl o Wiśle

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku czeka na spisane przez mieszkańców Mazowsza historie o Wiśle, życiu i pracy nad tą rzeką. Najciekawsze posłużą za scenariusz do spektaklu przygotowywanego w ramach projektu „Opowiedz nam o Wiśle”.

• Przedstawienie, którego tytuł "Na Wiśle śpiewają oryle", nawiązuje do pieśni flisaków zajmujących się dawniej rzecznym spławem towarów.

• Będzie ono prezentowane przez aktorów płockiej sceny w 13 nadwiślańskich miejscowościach w ramach obchodów Roku Rzeki Wisły 2017.

• Premiera przedstawienia "Na Wiśle śpiewają oryle" planowana jest na 17 czerwca w położonym nad rzeką amfiteatrze w Wyszogrodzie.

Spisane wspomnienia lub współczesne opowieści, ukazujące związki mieszkańców Mazowsza w Wisłą, do 3 stron formatu A4, można nadsyłać do 15 maja na adres Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku pocztą zwykłą lub elektroniczną: literacki@teatrplock.pl. Do tekstu, który powinien zawierać dopisek "Wisła" oraz dane autora, można dołączyć fotografie związane z przedstawianą historią.

- Czekamy na oryginalne opowieści o ludziach i Wiśle, o codziennym życiu nad rzeką i pracy związanej z rzeką. Najciekawsze historie zostaną wplecione w scenariusz przygotowywanego spektaklu, którego plenerowe prezentacje odbywać się będą od czerwca do września w nadwiślańskich miejscowościach" - powiedziała Monika Mioduszewska-Olszewska z płockiego teatru.

Jak dodała, premiera przedstawienia "Na Wiśle śpiewają oryle" planowana jest na 17 czerwca w położonym nad rzeką amfiteatrze w Wyszogrodzie.

- Spektakl pokażemy w sumie w 13 nadwiślańskich miejscowościach, w tym oczywiście w Płocku, ale także w Brwilnie, Słubicach, Nowym Duninowie, Nowym Dworze Mazowieckim oraz w Zakroczymiu i Czerwińsku - zapowiedziała Mioduszewska-Olszewska.

Z tekstów nadesłanych w ramach projektu "Opowiedz nam o Wiśle" jury wybierze trzy najciekawsze opowieści. Na ich autorów czekać będą nagrody, np. wywiad i jego publikacja w dwumiesięczniku Aktualności Teatru Płockiego, sesja zdjęciowa z wykorzystaniem teatralnych kostiumów i rekwizytów, a także udział w próbie do wybranego spektaklu w roli asystenta reżysera oraz zaproszenie na wybrany spektakl płockiej sceny w sezonie 2017-18. Organizatorzy przewidują także możliwość przyznania dodatkowych wyróżnień. 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!