Partnerzy portalu

Tworzą się korki przed bramkami na autostradzie A1

Przed bramkami wjazdowymi na płatny odcinek autostrady A1 w Nowej Wsi koło Torunia w kierunku Gdańska tworzą się kolejki. Zator ma około czterech kilometrów. Czas oczekiwania wynosi ok. 20 minut.

Dyżurny z Punktu Informacji Drogowej GDDKiA Maciej Kuliński powiedział, że auta stojące w korku przesuwają się stosunkowo płynnie, ale natężenie ruchu w kierunku miejscowości morskich jest bardzo duże. "Dlatego powstały utrudnienia przed punktem poboru opłat.

Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność także w okolicach Warlubia na A1 w kierunku Gdańska. Tam doszło do kolizji i także tworzy się zator, ale służby uprzątnęły już elementy auta leżące na drodze.

Korki w Nowej Wsi powstają wskutek dużego natężenia ruchu na A1 w okresie wzmożonych wyjazdów turystycznych oraz konieczności zatrzymania się w punkcie poboru opłat. Tworzą się zwłaszcza w wakacje i w czasie długich weekendów.

Przejazd autostradą A1 z kierunku Łodzi do Nowej Wsi koło Torunia jest darmowy, a przejazd północnym odcinkiem trasy do Rusocina koło Gdańska - płatny.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!