Partner portalu

W Bielsku-Białym stanie 30-metrowe koło widokowe

Z okazji 70-lecia połączenia Bielska i Białej na pl. Wojska Polskiego na ponad miesiąc stanie koło widokowe, zwane powszechnie kołem młyńskim. Dzięki temu bielszczanie i turyści zyskają okazję, by spojrzeć na miasto z wysoka – podał bielski magistrat.

Koło zostanie ustawione na pl. Wojska Polskiego, który jest położony w ścisłym centrum miasta. "Będzie miało 30 metrów wysokości" - poinformował Jacek Kachel z wydziału prasowego bielskiego rzędu miejskiego.

Pierwsi pasażerowie skorzystają z atrakcji 5 maja. Bielszczanie i turyści będą mogli podziwiać miasto i okolicę do 8 czerwca.

Koło wyposażone będzie w 21 gondoli. Każda pomieści 6 pasażerów. "Konstrukcja jest mobilna, czas jej montażu wynosi ok. 16 godzin" - dodał Kachel.

Po zdemontowaniu atrakcji rozpocznie się planowana przez miasto przebudowa placu.

70 lat temu w jeden organizm połączone zostały dwa miasta, które oddzielała od siebie jedynie rzeka Biała: śląskie Bielsko i małopolska Biała Krakowska.

KOMENTARZE1

  • Pan Ewnik 2021-03-04 08:48:27
    Coraz mniej wykształconych ludzi zatrudnia wasza redakcja. Nie wiem kto u was odpowiada za tytuły ale zafundujcie mu zdalny kurs języka polskiego. Może będzie po nim potrafił odmieniać.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!