Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

W Poznaniu uruchomiono interaktywne centrum edukacji ekologicznej i przeciwpożarowej

Interaktywne centrum edukacji ekologicznej i przeciwpożarowej powstało w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Dzięki niemu dzieci mogą poznać sposoby zapobiegnia zagrożeniom.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Pomysłodawcami przedsięwzięcia są poznańscy strażacy; ma to być unikatowe przedsięwzięcie w skali kraju. Na centrum składa się sześć pomieszczeń - w każdym trzeba rozwiązać zagadkę, by pójść dalej.

Oficer prasowy poznańskiej PSP mł. ogn. Marcin Tecław poinformował, że interaktywne centrum umożliwia naukę przez zabawę, kierowane jest do dzieci w wieku 8-12 lat.

Jego celem jest poszerzanie wiedzy na temat sposobu zapobiegania zagrożeniom w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a także uczenie zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia.

- Centrum tworzy zespół pomieszczeń, w których zajęcia będą się odbywać na zasadzie pokoi zagadek. W każdym z nich należy rozwiązać zagadkę, tak, aby uzyskać dostęp do kolejnego pomieszczenia. Zagadki obejmują szeroką rozumianą tematykę dotyczącą edukacji ekologicznej, przeciwpożarowej i pierwszej pomocy przedmedycznej - podał Tecław.

Dzieci biorące udział w grze pracować będą w grupach, zadania będą punktowane. Liczyć się będzie prawidłowość wykonywanych zadań, a także czas jego zaliczenia.

Strażacy zapewniają, że zabawa jest całkowicie bezpieczna i zorganizowana w kontrolowanych warunkach. Wszystkie pomieszczenia, w których przebywać będą uczestnicy, znajdują się pod stałym monitoringiem kamer, z każdego zapewnione zostało wyjście ewakuacyjne, posiadające możliwość niezwłocznego otwarcia drzwi, zarówno ręcznego jak i mechanicznego, jednocześnie materiały użyte do ich wykończenia są bezpieczne pod względem pożarowym.

Nad całością każdorazowo czuwać będzie przeszkolony funkcjonariusz, który z poziomu pulpitu sterowniczego, będzie miał dostęp do kamer, zabezpieczeń i urządzeń znajdujących się w poszczególnych pomieszczeniach.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!