Partnerzy portalu

W Rzeszowie policja przy cmentarzu będzie rozdawała odblaski

  • PAP/RAF
  • 2 października 2021 - 17:01 | Aktualizacja: 31 października 2021 - 11:30
Aby przypomnieć pieszym o bezpieczeństwie podkarpaccy policjanci będą w niedzielę przed zmrokiem rozdawać przy największym rzeszowskim cmentarzu Wilkowyja elementy odblaskowe – poinformowała rzeczniczka podkarpackiej policji podinsp. Marta Tabasz-Rygiel.

Rzeczniczka zauważyła, że Wszystkich Świętych i Zaduszki to czas, kiedy przy cmentarzach panuje większy ruch, nie tylko samochodowy, ale też pieszy, bo wiele osób, aby zapalić znicz na grobach najbliższych, pieszo porusza się po drogach.

- Pośpiech i chęć zaoszczędzenia czasu często sprawiają, że zapominamy o bezpieczeństwie naszym i innych. Na niebezpieczeństwo szczególnie narażeni są piesi. Wcześniej zapadający zmrok sprawia, że pieszy idący poboczem, w ciemnym ubraniu, jest dla kierowcy praktycznie niewidoczny. W takich warunkach kierowca dostrzega pieszego w ostatniej chwili i najczęściej jest już za późno na reakcję i uniknięcie potrącenia - przypomniała rzeczniczka podkarpackiej policji.

Podkreśliła, że wielu tragediom można by zapobiec, gdyby pieszy miał choćby mały element odblaskowy.

Czytaj też: Kwesty w polskich miastach wracają z internetu na cmentarze

W związku z tym policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie po raz już kolejny zorganizowali akcję "Widoczny jak znicz", podczas której przy bramie głównej największej nekropolii Rzeszowa - cmentarza komunalnego Wilkowyja będą po południu w niedzielę, przed zmrokiem, rozdawać elementy odblaskowe. Partnerem akcji jest rzeszowski oddział IPN.

Jak zapewniła podinsp. Tabasz-Rygiel, policjanci będą także zwracać uwagę kierowcom, by pamiętali o ograniczeniu prędkości, zwalnianiu w rejonach przejść dla pieszych i w rejonie cmentarzy oraz aby zachowali szczególną ostrożność w miejscach nieoświetlonych, gdzie nie ma chodników.

- Pamiętajmy, że wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo - dodała.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!