Partnerzy portalu

W Zatorze zakończyła się budowa komisariatu policji

Zakończyła się budowa komisariatu policji w Zatorze. Funkcjonariusze rozpoczną w nim służbę w pierwszym kwartale przyszłego roku – przekazała rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka. Inwestycja to koszt 4 mln zł.

Rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń poinformował, że do końca listopada ma nastąpić odbiór robót budowlanych. - Do końca roku, ewentualnie na początku przyszłego, planujemy zakup wyposażenia, po czym policjanci będą mogli rozpocząć służbę w nowym komisariacie - zaznaczył.

Jurecka przypomniała, że dotychczas policjanci służyli w zaadaptowanym ponad 30 lat temu dla ich potrzeb budynku jednorodzinnym. Budowa nowego komisariatu rozpoczęła się wiosną 2019 r.

Na działce ofiarowanej przez zatorski samorząd powstał dwukondygnacyjny budynek wraz z garażami oraz parkingami. Znajduje się w centrum miejscowości, w pobliżu drogi krajowej 44. Okolice Zatoru każdego roku odwiedza ponad 1 mln turystów.

Czytaj też: Rośnie liczba zakażonych COVID-19. W szpitalach chorych jest dwa razy więcej niż dwa tygodnie temu

W komisariacie znajdzie się miejsce dla 25 policjantów i pracowników cywilnych.

Budowa miała się zakończyć z początkiem ub.r. Wykonawca nie wywiązywał się jednak z umowy. Prace wstrzymano w kwietniu ub.r. Wybrany został nowy wykonawca, który wiosną br. wznowił budowę.

Głównym inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie. Koszt nowego komisariatu to 4 mln zł. Główny ciężar finansowy spoczywa na barkach policji. Inwestycję wsparły jednak samorządy Zatoru oraz Przeciszowa, które przekazały na ten cel - poprzez Fundusz Wsparcia Policji - łącznie 1,43 mln zł.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!