Partner portalu

Warszawa: Zmiany w organizacji ruchu związane z Świętem Wojska Polskiego

15 sierpnia, w dniu Święta Wojska Polskiego, w Warszawie odbędzie się defilada wojskowa, na zmiany w organizacji ruchu trzeba przygotować się już od piątku. W nocy z piątku na sobotę (11/12 sierpnia)odbędzie się próba defilady, nieprzejezdny będzie fragment Traktu Królewskiego.

• Przygotowania i sama defilada spowodują największe zmiany w ruchu w okolicy Alej Ujazdowskich.

• Chociaż uroczystości związane Świętem Wojska Polskiego odbędą się we wtorek, to na pierwsze zmiany w ruchu mieszkańcy Warszawy muszą być gotowi już w piątek wieczorem.

Stołeczny ZTM poinformował, że w związku z próbą defilady wojskowej w piątek, od godz. 20 zamknięte dla ruchu zostanie fragment Traktu Królewskiego od placu Trzech Krzyży do ul. Dolnej, czyli Aleje Ujazdowskie i ul. Belwederska. Utrudnienia potrwają do soboty, do godz. 9.

Utrzymana zostanie możliwość przejazdu na wprost ulicami: Piękną i Gagarina - Spacerową. Na objazdy zostaną skierowane autobusy kursujących po tych ulicach.

Również w piątek, o godz. 21, dla ruchu zamknięta zostanie zachodnia jezdnia ul. Sobieskiego od skrzyżowania z ul. Dolną do ul. Idzikowskiego, a autobusy kursujące tamtędy będą miały zmienione trasy. Dodatkowo - o godz. 1 w nocy w sobotę, zamknięty zostanie przejazd w obu kierunkach ulicą Gagarina.

Ruch w Al. Ujazdowskich i na ul. Belwederskiej oraz na ulicy Gagarina, zostanie przywrócony w sobotę ok. godz. 7. Wtedy część kursujących tam autobusów powróci na swoje podstawowe trasy, w przypadku pozostałych stanie się to około godziny 9.00, kiedy otwarta dla ruchu zostanie zachodnia jezdnia ulicy Sobieskiego.

Od północy z piątku na sobotę do północy z soboty na niedzielę wyłączone z parkowania będą ulice: Nowy Świat (od ronda de Gaulle'a do pl. Trzech Krzyży), Al. Ujazdowskie, Belwederska, Klonowa, Myśliwiecka i Gagarina.

Z kolei od poniedziałku, 14 sierpnia, od godz. 21.00 ponownie wyłączone z ruchu zostaną: pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, ulica Belwederska oraz zachodnia jezdnia ul. Sobieskiego od skrzyżowania Sobieskiego z Belwederską do ulicy Idzikowskiego. Dla autobusów zostaną wprowadzone trasy objazdowe. Od godz. 23, w poniedziałek dodatkowo zamknięte zostaną ulice Szwoleżerów i Myśliwiecka.

We wtorek, 15 sierpnia, w godz. 11-15 nieprzejezdne będą: pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, ulica Belwederska oraz zachodnia jezdnia ulicy Sobieskiego od skrzyżowania Sobieskiego z Belwederską, Dolną i Chełmską do ulicy Idzikowskiego oraz ulica Gagarina. Dodatkowo zamknięte będą skrzyżowania ulicy Pięknej z Al. Ujazdowskimi oraz Spacerowej z Belwederską i Gagarina.

W ramowych godzinach 18-23 zamknięte dla ruchu pozostaną tylko ul.: Szwoleżerów i Myśliwiecka.

Od północy z poniedziałku na wtorek do północy z wtorku na środę wyłączone z parkowania będą ulice: Nowy Świat (od ronda de Gaulle'a do pl. Trzech Krzyży), Al. Ujazdowskie, Belwederska, Klonowa, Myśliwiecka, Szwoleżerów, a także parkingi przy ul. Czerniakowskiej w rejonie ul. Łazienkowskiej oraz przy Centralnym Ośrodku Sportu "Torwar".

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!