Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

We Włodawie i Białej Podlaskiej wojsko buduje miasteczka kontenerowe dla żołnierzy

We Włodawie i Białej Podlaskiej powstają miasteczka kontenerowe dla żołnierzy, którzy wspierają funkcjonariuszy Straży Granicznej - poinformował rzecznik 18 Dywizji Zmechanizowanej mjr Przemysław Lipczyński.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Miasteczko kontenerowe we Włodawie powstaje na terenie udostępnionym wojsku przez gminę.
 • Aktualnie stoi tam blisko 100 kontenerów mieszkalnych i sanitarnych, a docelowo ma być ok. 110.
 • "Kontenery z każdym dniem docierają do Włodawy. Miasteczko kontenerowe będzie w stanie pomieścić ok. 440 żołnierzy" - powiedział rzecznik 18 Dywizji.

Poinformował o podobnym miasteczku budowanym na terenie byłego lotniska wojskowego w Białej Podlaskiej, którego właścicielem jest wojsko. "Będzie mogło pomieścić do 600 żołnierzy" - dodał.

"Celem budowy tych miasteczek kontenerowych jest zapewnienie warunków socjalno-bytowych dla żołnierzy pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej, tych, którzy wspierają funkcjonariuszy Straży Granicznej" - powiedział Lipczyński.

"Oba miasteczka są w trakcie budowy. W ciągu najbliższych tygodni zostaną oddane do użytku" - podał.

Wyjaśnił, że teren pod kontenery wcześniej został przygotowywany przez pododdziały inżynieryjne. Obiekty są przewożone na specjalnych pojazdach i dostarczyła je Agencja Rezerw Strategicznych. Miasteczka we Włodawie i Białej Podlaskiej będą podobne do tych budowanych przez wojsko na misjach zagranicznych i są samowystarczalne.

Czytaj też: Wojsko wezwie rezerwistów. Kogo, gdzie, w jakim trybie?

"Są kontenery mieszkalne, magazynowe, sanitarne. Będą również wyposażone w mobilne pralnie" - powiedział Lipczyński.

Miasteczko kontenerowe budowane w Białej Podlaskiej będzie już drugim takim w mieście. W pierwszym, już funkcjonującym, stacjonują żołnierze nowo formowanego batalionu zmechanizowanego podlegającemu 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej.

"Jesteśmy na etapie przygotowania do budowy infrastruktury stałej na terenie po byłym lotnisku wojskowym w Białej Podlaskiej. Zanim infrastruktura stała zostanie zbudowana żołnierze funkcjonują w miasteczku kontenerowym" - powiedział rzecznik.

Od 1 grudnia ub. r. do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy i miejscowi przedsiębiorcy. Wcześniej na tym samym terenie, od września do grudnia, obowiązywał stan wyjątkowy.

KOMENTARZE3

 • Qwas 2022-02-26 21:33:57
  No i co Ty na to Przemku. Jak skomentujesz ten wyremontowany budynek.
 • Adas 2022-02-26 13:39:37
  A obok stoi pusty wyremontowany za pieniądze publiczne budynek po byłej jednostce wojskowej. Gdzie sen, gdzie logika??
 • Adas 2022-02-26 13:38:02
  A obok stoi wyremontowany za pieniądze publiczne pusty budynek po byłej jednostce wojskowej. Gdzie sen, gdzie logika??

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!