Partnerzy portalu

Wojewoda nakazał uprzątnąć trasę Marszu Niepodległości. Jest odpowiedź stołecznego ratusza

Wbrew temu, co zawarł wojewoda w piśmie, prace polegające na zabezpieczeniu placu budowy na rondzie Dmowskiego trwają już od kilku dni - powiedziała rzecznik stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk odnosząc się do pisma wojewody mazowieckiego. Wojewoda polecił prezydentowi Warszawy uprzątniecie wszelkich potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów na trasie Marszu Niepodległości.

W związku z nadchodzącym Marszem Niepodległości wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł polecił prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu uprzątnięcie wszelkich potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów na jego trasie - wynika z pisma opublikowanego przez Radio Zet.

"Wbrew temu, co zawarł wojewoda w piśmie, prace polegające na zabezpieczeniu placu budowy na rondzie Dmowskiego trwają już od kilku dni. Spotkania i wizje lokalne z policją również się odbywają" - przekazała rzecznik stołecznego ratusza.

Jak podkreśliła, we wtorek "po raz kolejny prezydent Rafał Trzaskowski zapowiedział, że materiały budowalne zostaną usunięte, podobnie jak elementy małej architektury miejskiej. Miasto, jak zawsze stanie na wysokości zadania" - dodała.

"Nie zmienia to faktu, że za bezpieczeństwo uczestników wszystkich zgromadzeń odpowiada policja. A odpowiedzialność za marsz w dniu 11 listopada przejęli organizatorzy tej państwowej uroczystości, czyli rządzący" - wskazała Monika Beuth-Lutyk.

"Można też się zastanawiać, czego obawia się pan wojewoda formułując takie polecenia, skoro mamy do czynienia z patriotyczną uroczystością" - podsumowała.

Czytaj też: Marsz Niepodległości ze statusem uroczystości państwowej

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł polecił uprzątnąć z trasy Marszu Niepodległości m.in. o materiały składowane w związku z prowadzonymi pracami remontowymi, fragmenty luźnych nawierzchni drogowych, czy elementy małej architektury, takie jak ławki, kosze na śmieci, czy stojaki na rowery. Przedmioty mają być uprzątnięte na odcinku od ronda Dmowskiego do ronda Waszyngtona, czyli na trasie odbywającego się 11 listopada Marszu Niepodległości, od godz. 20 w środę do godz. 24 w czwartek.

Jak wynika z pisma, do godz. 20 w środę prezydent Warszawy ma poinformować wojewodę o wykonaniu polecenia.

KOMENTARZE6

  • Czarek 2021-11-12 23:10:09
    Do wdzivny:... i dowiedziałem się, że plan bitwy warszawskiej, oraz dowodzenie podczas bitwy, spoczywało w rękach generała Rozwadowskiego.
  • Rebus 2021-11-10 21:13:58
    Skoro Wojewoda wydal zgodę którą co prawda niezawisły sąd uchylił i chce się przypodobać władzy to niech sam teraz uprząta a nie obciąża miasto. A co wcześniej nie wiedział że tam jest prowadzony remont.
  • wdzivny 2021-11-10 20:14:54
    Dla uczenia pamięci bohaterskich zmagań Polaków i Józefa Piłsudskiego z nawałą szarańczy ze Wschodu przeczytałem historię tych zmagań i zachęcam, by to zrobić.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!