Partnerzy portalu

Wypłata ubezpieczeń. Z usuwaniem skutków powodzi nie trzeba czekać

Polska Izba Ubezpieczeń wydała ważny komunikat dla osób poszkodowanych w ostatnich ulewach. Wynika z niego, że z usuwaniem skutków powodzi nie trzeba czekać na rzeczoznawców, wystarczy udokumentować szkody na zdjęciach lub nawet je tylko opisać.

Jak czytamy na stronie internetowej Izby polskie firmy ubezpieczeniowe są bardzo dobrze przygotowane na wypadek zwiększonej liczby zgłaszanych szkód z terenów objętych powodziami. W takich przypadkach uruchamiają specjalny tryb postępowania, aby osoby poszkodowane mogły jak najszybciej otrzymać świadczenia.

- Rynek położył ogromny nacisk na organizację sprawnej i błyskawicznej likwidacji szkód, firmy maksymalnie upraszczają procedury, likwidują szkody w ciągu nawet jednego dnia - wskazał prezes PIU Jan Grzegorz Prądzyński.

Dodał, że niestety zjawisk pogodowych związanych ze zwiększonym ryzykiem klimatycznym będzie coraz więcej, dlatego istotna jest współpraca ubezpieczycieli, samorządów, władz centralnych, instytucji i służb publicznych. - Ogromne znaczenie mają edukacja i prewencja, teraz skupiamy się jednak na jak najszybszej pomocy poszkodowanym - podkreślił.

Izba informuje, że z usuwaniem skutków powodzi nie trzeba czekać na rzeczoznawców. Wystarczy udokumentować szkody na zdjęciach lub nawet je tylko opisać.

Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Grupy PZU Damian Ziąber przypomniał, że w przypadku wystąpienia zjawisk masowych ubezpieczyciel przygotuje dla każdego klienta zaliczkę w kwocie 2 tys. zł.

- Jest ona wypłacana bezpośrednio po zgłoszeniu celem wsparcia w usuwaniu skutków powodzi, zanim oszacujemy kompleksowo zakres strat. Dopuszczamy też możliwość natychmiastowego usuwania skutków zjawisk pogodowych przez poszkodowanych bez konieczności oczekiwania na oględziny z naszej strony - poinformował.

PIU publikuje też poradnik, o tym jak postępować w razie zagrożenia powodziowego. Można go znaleźć na stronie nawypadekgdy.pl.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!