Partnerzy portalu

Wzmożone kontrole zakrywania ust i nosa. Prawie 14 tys. interwencji policji w regionie

W ciągu ostatnich dwóch tygodni policjanci z Pomorza interweniowali prawie 14 tysięcy razy w związku z wykroczeniami przeciwko obostrzeniom pandemicznym. Obowiązek zasłaniania ust i nosa naruszyło ponad 11 tysięcy osób - poinformowała pomorska policja.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak poinformowała w środę Anna Banaszewska-Jaszczyk z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni funkcjonariusze na terenie Pomorza ujawnili blisko 14 tysięcy wykroczeń, z czego aż 11 tysięcy dotyczyło niezasłaniania maseczką ust i nosa.

"Policjanci przy współpracy z sanepidem w tym okresie skontrolowali 11 tysięcy razy rożnego rodzaju placówki handlowe oraz miejsca użyteczności publicznej. Mundurowi przeprowadzili ponadto prawie 3,5 tysiąca kontroli środków komunikacji społecznej, pod kątem stosowania przez podróżnych obostrzeń covidowych" - dodała Banaszewska-Jaszczyk.

Jak podała pomorska policja, w ciągu dwóch tygodni funkcjonariusze prawie zrealizowali prawie 93 tys. kontroli wobec osób objętych kwarantanną lub izolacją.

"Niestosowanie się do wymaganych w całym kraju nakazów i zakazów będzie spotykało się ze stanowczą reakcją policji" - informuje Banaszewska-Jaszczyk.

Policja przypomina o obowiązującym nakazie zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, oraz o zachowywaniu dystansu społecznego.

W ramach prowadzonych działań ukierunkowanych na walkę z COVID-19, policjanci będą egzekwować wprowadzone zasady bezpieczeństwa, w celu maksymalnego ograniczenia rozprzestrzeniania wirusa.

Policyjnych kontroli należy spodziewać się m.in. w galeriach, lokalach gastronomicznych, stacjach paliw, na dworcach oraz w środkach komunikacji miejskiej i transporcie publicznym.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!