Partnerzy portalu

Zakaz noszenia broni w gminie Kostrzyn na czas Pol'and'Rock Festival

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce wprowadzić czasowy zakaz noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym na terenie gminy Kostrzyn i sołectwa Dąbroszyn w gminie Witnica. Zakaz ma związek ze zbliżającym się festiwalem Pol'and'Rock. Nie dotyczy on policji i służb.

Projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji właśnie został opublikowany w Rządowym Centrum Legislacji. Wprowadzony na jego mocy zakaz miałby obowiązywać od 29 lipca do 6 sierpnia.

Jak podkreśla MSWiA Pol'and'Rock Festival jest jednym z największych wydarzeń muzycznych organizowanych w Polsce. Resort tłumaczy, że ze względu na „rodzaj tego przedsięwzięcia oraz przewidywaną liczbę uczestników zarówno z Polski, jak i z innych krajów, istnieje konieczność wdrożenia czasowych instrumentów prawnych, pozwalających służbom na zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego”. Wprowadzenie zaś takiego zakazu ma na celu - jak uzasadnia MSWiA - wyeliminowanie na wskazanym obszarze możliwości wystąpienia zdarzeń niebezpiecznych dla uczestników imprezy np. skutkiem zagubienia broni przez posiadacza lub siłowego jej odebrania przez inne osoby.

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE1

  • r39 2019-07-05 14:51:47
    Mylę się, czy posiadaczy rozmaitych kozików, finek, scyzoryków oraz maczet jest znacznie więcej, niż posiadaczy broni palnej? W każdym razie to one dominują nad bronią palną w kronikach kryminalnych. Ze "skutkiem śmiertelnym" włącznie.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!