Partnerzy portalu

Zwiedzanie miasta podczas przejażdżki zabytkowym autobusem "ogórkiem"

Wakacyjne zwiedzanie Białegostoku w czasie jazdy zabytkowym jelczem, tzw. ogórkiem - rusza od soboty. Przejażdżki będą organizowane co sobotę; potrwają do września.

Takie przejazdy organizowane są od kilku lat w okresie wakacyjnym przez białostocki oddział PTTK i miasto Białystok; cieszą się dużym zainteresowaniem. O mieście opowiadają przewodnicy z PTTK; a trasa autobusu wiedzie przez najważniejsze zabytki, a także te mniej znane miejsca.

Jak powiedziała Lucyna Rożko-Purta, trasa biegnie zarówno przez centrum miasta, jak i poza nie. Obok takich zabytków jak Pałac Branickich, modernistyczny kościół św. Rocha, któremu nadano tytuł Pomnika Historii, czy wybudowaną w połowie XIX wieku cerkiew św. Mikołaja, "ogórek" odwiedzi też np. dzielnicę Bojary, która niegdyś słynęła z drewnianych domów, czy zabytkową ulicę Warszawską. Trasa prowadzi też przez miejsca związane z historią białostockich Żydów.

Podczas przejazdu autobusem zwiedzający dowiedzą się więcej także m.in. o kampusie Uniwersytetu w Białymstoku, czy gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Wyjazdy zabytkowym autobusem będą odbywać się w każdą sobotę; potrwają do 2 września. Zaplanowano dwie przejażdżki o godz. 11:00 i 12:00; wycieczki ruszają z przystanku przy Pałacu Branickich.

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!