Partnerzy portalu

Szybki internet kluczowy dla rozwoju wsi i miasteczek

  • pt
  • 28 czerwca 2022 - 13:10
Dostęp do szybkiego internetu jest dla 42 proc. badanych czynnikiem, dzięki któremu ludzie z miast będą chcieli przeprowadzać się do mniejszych miejscowości. Jest on praktycznie tak samo istotny, jak możliwość spędzania wolnego czasu blisko natury i ważniejszy niż aktywny samorząd.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Zdecydowana większość (71 proc.) respondentów zdobywa główne przekazy o ochronie środowiska z różnego rodzaju publikacji w internecie.
  • 55 proc. respondentów uznało, że szybki internet poprawia jakość ich życia przede wszystkim w obszarze „home office”.
  • Szybki internet znacząco ułatwia kontakty z urzędami – taką opinię wyraziło 45 proc. badanych mieszkańców Kujaw z Pomorzem i Mazowszem. 
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE2

  • ekspert 2022-07-01 12:43:57
    Jeśli do szybkiego oglądania streamingów czy seriali online to owszem przydaje się szerokopasmowy dostęp całą resztę prawdziwych potrzeb można załatwić na jakimkolwiek "wąskopasmowym". Zależy co rozumieć jako " rozwój wsi i miasteczek"
  • krótkowzroczny postęp 2022-06-28 17:29:52
    Ta jasne, wincyj internetów! wincyj! To przybędzie ludzi z problemami z odcinkiem szyjnym kręgosłupa, przybędzie okularników i okularniczek, wiele będzie osób z nadwagą a nawet otyłością - do tego właśnie prowadzi nadmierna cyfryzacja/informatyzacja, nadmierne pragnienie przykucia ludzi do urządzeń ...elektronicznych i sieci, do tego by załatwiali co, gdzie, ile, jak, kiedy popadnie i się tylko da drogą elektroniczną. Głupotą ludzkości(a nie postępem) było to, że pojawiły się te smartfony - przecież to było oczywiste, że jak do komórki wpieprzy się aplikacje od czego dusza zapragnie, internet, media społecznościowe to ludzie będą nieprzytomni od tych urządzeń - niby ciałami będą obecni w teraźniejszości, ale myślami i duchem w światach wirtualnych, swoich niszach, bańkach, a bardzo ten proceder ułatwiło wszechobecne wi-fi( bo to dzięki mobilnej sieci ludzie mają ten "głód" informacji i interakcji online, nie wchodziliby do internetu gdyby musieli w tym celu korzystać z roamingu, pakietu danych, bo byłoby to drogie, a wi-fi jest bezpłatne - bo płatnością jest twoja prywatność, poświęcany czas, zaangażowanie, zdrowie i wolność). Ta "rewolucja" z 4G, smartfonami, wszechobecnym wi-fi, mediami społecznościowymi zaprowadzana w latach 2010-2019 była zbędna, szkodliwa i niebezpieczna, a będzie jeszcze gorzej jeśli wejdzie 5G, internet rzeczy, a wraz z nimi zapewne jeszcze bardziej upowszechni się bezgotówkowość i biometrie( skan oka, palca, twarzy, dłoni czy też głosu, a potem czipy).  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!