Nowy bon turystyczny. Kiedy i na jakich zasadach?

- Ewentualny bon turystyczny byłby przyznawany w zamian za świadczenie 500 plus.
- Wstępne plany zakładają, że bon mógłby stać się świadczeniem przysługującym corocznie.
- Niestety nic wskazuje na to, żeby był dostępny tego lata.
To już kilka miesięcy, jak minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk wypowiedział się na temat tego, jak miałaby wyglądać nowa edycja bonu turystycznego.
Jak czytamy na łamach portalu SuperBiznes.se.pl, polityk wyjaśnił, że "jeśli bon turystyczny byłby przedłużony, to "nie będzie to tak szeroka forma wsparcia, jak ta interwencyjna, związana z ograniczeniami covidowymi".
Tłumaczył również, że ewentualny bon turystyczny byłby przyznawany w zamian za świadczenie 500 plus. Rodziny otrzymywałby bon, ale w danym miesiącu nie przysługiwałoby jej świadczenie 500 plus, a środki te musiałyby być wykorzystane na letni wypoczynek.
Spekuluje się, że bon miałby mieć wyższą wartość - 800 lub 1000 zł. Czy po waloryzacji 500 plus w grę wchodzi też waloryzacja bonu? Pytanie na ten temat pozostaje otwarte - podobnie jak pytanie, kiedy bon powróci i w jakiej ostatecznie formie?
- Pracujemy nad tym, aby przedstawić jakąś wersję nowego bonu turystycznego, niezwiązaną bezpośrednio ze stymulacją turystyki po pandemii i finansowaną z innych źródeł niż środki covidowe - mówił w Polskim Radiu 24 minister sportu.
Bortniczuk przyznał także, że choć konkretów nie ma, to wstępne plany zakładają, że bon turystyczny mógłby się stać przysługującym corocznie świadczeniem.
Dane z Ministerstwa Finansów pokazują, że rodzice skorzystali z bonu turystycznego na kwotę aż 3,2 mld złotych. Bon przysługiwał każdemu dziecku i wynosił 500 złotych (1000 złotych w przypadku dziecka z niepełnosprawnością). Najwięcej bonów zostało wykorzystanych w okresie od lipca do sierpnia 2021 roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.