Ważne dla gmin poprawki do ustawy o planowaniu przestrzennym trafiły do kosza

Planowanie przestrzenne w Polsce czeka prawdziwa rewolucja (Fot. Adobestock)
Sejmowe Komisje Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Infrastruktury 26 maja zaakceptowały 7 z 17 zgłoszonych poprawek do nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Poprawki nie zmieniają najważniejszych zapisów projektowanej regulacji.
- 26 maja sejmowe Komisje Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Infrastruktury rozpatrzyły 17 poprawek zgłoszonych do projektu nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
- Ostatecznie posłowie połączonych komisji zarekomendowali przyjęcie przez Sejm siedmiu poprawek, w tym pięć wniesionych przez PiS oraz dwie zaproponowane przez PO.
- Zaakceptowane przez komisje poprawki nie zmieniają najważniejszych zapisów projektowanej regulacji, która rewolucjonizuje dotychczasowe zasady planowania i zagospodarowania przestrzennego.
- O przyjęciu lub odrzuceniu znowelizowanej ustawy, w tym wszystkich 17 zgłoszonych poprawek, ostatecznie zdecyduje Sejm.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE0
Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.